وی هرگز در خیابانهای لندن یا نیویورک قدم نزده و سواحل میلان یا خانه‌های فلورانس را از نزدیک مشاهده نکرده است اما با کمک نرم افزار خیابان گوگل...
 
بیل گوفی (Bill Guffey) نقاش از نرم افزار خیابان گوگل به عنوان مدل نقاشی استفاده می‌كند.
او با کمک گرفتن از یکی از نرم افزارهای گوگل که تصاویر خیابان‌ها و مناطق شهرهای مختلف جهان را به تصویر کشده است سفری مجازی به دور دنیا انجام داده و با استفاده از این تصاویر آثار نقاشی متفاوتی را خلق کرده است.
به گزارش مهر، بیل گوفی (Bill Guffey) نام هنرمندی از ایالت کنتاکی آمریکا است که از نرم افزار Google Street یا خیابان گوگل به عنوان مدل نقاشی و ابزاری برای سفر مجازی به نقاط مختلف جهان استفاده کرده است.

وی هرگز در خیابانهای لندن یا نیویورک قدم نزده و سواحل میلان یا خانه‌های فلورانس را از نزدیک مشاهده نکرده است اما با کمک نرم افزار خیابان گوگل که مناطق گسترده‌ای از جهان را تحت پوشش قرار داده موفق به کشیدن مجموعه‌ای مناطق و خیابانهای مختلف در سرتاسر جهان شده است. 

وی که در روزنامه محلی به عنوان گرافیست نیز فعال است یک سال و نیم پیش استفاده از برنامه خیابان گوگل را برای خلق آثارش آغاز کرد.
از آثار زیبایی که گوفی با کمک این نرم افزار خلق کرده است می‌توان به تابلو گردش در بارسلونا در سال 2007 اشاره کرد.
نرم افزار خیابان گوگل (Google Street View) در حال حاضر بیش از ده‌ها کشور جهان را در اروپا و آسیا تحت پوشش تصویری قرار داده است.
گوفی معتقد است نرم افزار گوگل برای هنرمندان بسیار کاربردی است زیرا امکان دسترسی به کل صحنه به صورت پانوراما برای هنرمند به وجود خواهد آورد و پس از آن فرد تصمیم می‌گیرد که کدام بخش از آن را در خلق اثر استفاده کند. در این صورت اثر متعلق به هنرمند بوده و کپی‌برداری از عکس فرد دیگر نخواهد بود.
 
گوگل
درخت لیموی دکتر گجت تصویری از خیابانی کوچک در فرانسه
 
بر اساس گزارش ای بی سی نیوز، وی از ماه فوریه سال گذشته با کمک گرفتن از نرم افزار گوگل در حدود 50 اثر نقاشی را طی 60 روز به پایان رساند. وی هدف از آغاز این برنامه را سفر مجازی به نقاط مختلف جهان و نمایش شیوه زندگی واقعی در این مکانها اعلام کرده است.
 
بیل گوفی
 
بیل گوفی
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: hamshahrionline.ir
عکسها اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
پرتره‌های عجیب انسان‌های غیرطبیعی! (+تصویر)
امپراتوری اسرارآمیز
مجسمه هایی جالب و دیدنی؛ هنر مناطق یخ بندان
گزارش تصویری: نقاشی‌های نویسندگان بزرگ جهان
مسیح و حواریون در 'شام آخر' چه خوردند؟!