عکس های جنجالی احمدی نژاد در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی
تصاویری از احمدی‌نژاد در پاویون‌های مختلف اکسپو ۲۰۲۰ دوبی منتشر شده و در فضای مجازی دست به دست می گردد 

جنجال احمدی نژاد در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰؛ آیا او از غرفه اسرائیل بازدید کرده است

هیچ کس نمی تواند انکار کند که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق ایران، چه زمانی که رئیس جمهور بود و چه بعد از آن، چهره ای جنجالی بوده است. از مصاحبه با شبکه های بیگانه فارسی زبان و هجمه به مسئولان تا ادعای تهدیدش به ترور، از دعوا و جنجال همراهان در روز ثبت نام برای کاندیداتوری در وزارت کشور تا تحریم انتخابات ریاست جمهوری و…

اما این بار جنجال احمدی نژاد بر سر چیست؟ بازدید احمدی نژاد از اکسپو ۲۰۲۰ در دبی. اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که شایعاتی مبنی بر ممنوع الخروج بودن او به خاطر رویکردهای اخیرش به گوش می رسید اما وی بدون دردسر به امارات سفر کرده است.

جنجال احمدی نژاد در اکسپو 2020 امارات
جنجال احمدی نژاد در اکسپو 2020 امارات

دلیل بازدید احمدی نژاد که چهره ای سیاسی به حساب می آید از نمایشگاه اکسپو که رویدادی اقتصادی و تجاری است برای خیلی ها عجیب و نامشخص است و به همین علت رسانه ها به بحث و گمانه زنی در این رابطه پرداخته اند.

 احمدی نژاد در دبی
احمدی نژاد در دوبی

برخی دیگر گفتند احمدی نژاد شاید قصد بازگشت به ایران را نداشته باشد و قرار است به امارات یا عربستان درخواست پناهندگی دهد و پس از آن به امریکا برود. احمد علیرضابیگی نماینده مجلس دهم و یازدهم که یکی از همراهان احمدی نژاد در این سفر نیز هست همه ی این ها را تکذیب کرده و می گوید که رئیس جمهور اسبق کشور اواخر هفته به کشور بازمی گردد.

برخی گفتند بازدید احمدی نژاد از اکسپو ۳۰۰ هزار دلار هزینه داشته. اما علیرضابیگی، گفته که سفر شخصی و تمام هزینه ها بر عهده ی خود احمدی نژاد بوده است.

یکی دیگر از موضوعاتی که بازتاب گسترده ای پیدا کرد توئیت حساب رسمی Terror Alarm، رسانه ی خبری اخبار نظامی در اسرائیل، در مورد بازدید محمود احمدی نژاد از غرفه ی اسرائیل بود.

احمدی نژاد در نمایشگاه دوبی
احمدی نژاد در نمایشگاه دوبی

البته وب‌سایت نزدیک به احمدی نژاد آن را به شدت تکذیب کرد و از «باندهای فاسد»ی گفت که به خاطر «استقبال بی نظیر جهان» از آقای احمدی نژاد شوکه شده و رو به اخبار کذب آورده اند.

محمود احمدی نژاد را در این سفر همسرش، هاشمی ثمره ـ دستیار ارشد احمدی نژاد از سال ۸۸ به بعد ـ و شیخ الاسلامی ـ وزیر تعاون که از سال ۸۸ تا ۹۱ این پست را داشت و نهایتا با استیضاح نمایندگان مجلس برکنار شد ـ همراهی می کنند. 

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com