دانشمندان کره جنوبی با هدف کشف علت اینکه چرا در بین جمعیتهای غربی رقم ابتلا به سرطان بسیار بالا است ارتباط میان بلند قدی و خطر ابتلا به سرطان را کشف کردند...

دانشمندان کره جنوبی با هدف کشف علت اینکه چرا در بین جمعیتهای غربی رقم ابتلا به سرطان بسیار بالا است ارتباط میان بلند قدی و خطر ابتلا به سرطان را کشف کردند.
محققان دانشگاه ملی سئول ضمن اعلام این مطلب اظهار داشتند که هنوز دلایل این ارتباط به روشنی مشخص نیست اما می‌تواند به نوع رژیم غذایی که افراد از کودکی از آن مصرف می‌کنند ارتباط داشته باشد. این رژیم غذایی برای رشد قد بسیار مطلوب است اما می‌تواند موجب توسعه تومورها نیز بشود.

همچنین افراد بلند قد از بافتهای بدنی بسیار بیشتری برخوردار هستند و بنابراین فضای بیشتری را برای توسعه تومورها عرضه می‌کنند.

در این تحقیقات علاوه بر جمعیتهای غربی مردم آسیایی نیز مورد بررسی قرار گرفتند به طوری که این دانشمندان با بررسی 788 هزار و 789 فرد اهل کره جنوبی بین 40 تا 64 سال در سالهای 1994 تا 2003 دریافتند که برای مردان هر پنج سانتیمتر قد بلندتر پنج درصد خطر توسعه سرطان را افزایش می‌دهد که این رقم برای زنان برابر با هفت درصد افزایش خطر است.
این محققان با آزمایش خطر انواع مختلف سرطان کشف کردند که بلند قدی به خصوص موجب افزایش خطر توسعه سرطان روده بزرگ و تومور تیروئید، پروستات، سرطان سینه و سرطان تخمدان می‌شود.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
10 زن ثروتمند و معروف دنیا! (+عکس ومیزان دارایی)
3مورد بسیار جالب از پیشرفت علم در ژاپن! (+عکس)
کوتاه و عجیب از بزرگترین خودکشی‌ دسته جمعی‌ تاریخ! (+عکس) (+16)
توجه: رابطه مستقیم بطری‌های آب آشاميدنی باسرطان!
کاریکاتور روز - امیدوارم پرواز خوبی داشته باشید!!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X