پاسخ به این سوالات کاملا واضح است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد ...
 
شاید شما هم تصور می‌کنید چند پک سیگار کشیدن خطر چندانی برای سلامت شما ندارد، اما تحقیقات خلاف این موضوع را نشان می‌‌دهد.
دانشمندان معتقدند حتی قرار گرفتن در معرض دود سیگار به صورت بسیار محدود هم می‌تواند آسیب‌های غیر قابل بازگشتی به تنفس شما وارد کند
.
این آسیب‌ها در بین افرادی دیده می‌شوند که به صورت گاه‌به‌گاه و تفننی سیگار می‌کشند و یا در معرض دود سیگار دیگران قرار می‌گرند. آسیب‌های اولیه که معمولا خیلی هم جدی به نظر نمی‌رسد می‌تواند در نهایت منجر به بیماری‌های مزمن ریوی و حتی سرطان ریه شود.
دکتر رونالد ریسرتال از بیمارستان نیویورک در این باره گفت: دود سیگار حتی به صورت اندک هم می‌واند به سلول‌های مسیر تنفسی آسیب وارد کند. ما متوجه تغییرات ژنتیکی در سلول‌هایی شدیم که در مسیر تنفسی قرار دارند. اگر شما در هفته یک یا دو بار سیگار می‌کشید تصور نکنید که از این آسیب‌ها در امان هستید.
هم‌چنین اگر شما در محیطی زندگی یا کار می‌کنید که دیگران سیگار می‌کشند، یا از آن‌ها بخواهید این کار را متوقف کنند و یا این که آن مکان را ترک کنید. عوارضی که آن‌ها ممکن است در اثر کشیدن سیگار به شما وارد کنند غیر قابل جبران است.
در این مطالعه 121 نفر که شامل غیرسیگاری‌‌ها، سیگاری‌های فعال و افرادی بودند که در معرض دود سیگار قرار داشتند.
دانشمندان متوجه شدند قرار گرفتن در معرض دود سیگار هر اندازه که باشد و هرچه قدر هم که کوچک باشد می‌تواند باعث بروز ناهنجاری‌های ژنتیکی شود.
دکتر نورمن ادلمن مدیر سازمان ریه آمریکا و استاد طب پیشگیری و طب داخلی از دانشگاه بروک در نیویورک در این باره گفت: بسیاری از ما سوال می‌پرسند اگر ما فقط چند بار در هفته سیگار بکشیم مشکلی برای ما پیش نمی‌آید؟ آیا همراهی کردن با دوستان سیگاری فقط چند بار در ماه می‌تواند برای ما مضر باشد؟
پاسخ به این سوالات کاملا واضح است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد دود سیگار هر چه قدر هم که اندک و محدود باشد می‌تواند برای انسان‌ خطرناک باشند. بنابراین تصور نکنید اگر فقط یک یا دو بار در هفته سیگار می‌کشید مشکلی برای شما پیش نمی‌آید.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
زن سرشناس هالیوود، دین‌اش را تغییر داد!! (+عکس)
احضار مانکن مشهور بریتانیایی به دادگاه جنایات جنگی بخاطر الماس‌هایی که هدیه گرفت!! (+عکس)
دختر مانکن 188سانتی متری با دور کمری عجیب!! (+عکس)
ماجرای یخچال 56 ساله‌ای که هنوز خراب نشده است! (+عکس)
عکس: ماشین عروس عجیب، داماد خوش ذوق تهرانی!
حضور ابرو گوندش، خواننده ترکیه‌ای36ساله با همسر 27ساله ایرانی‌اش در کرج!! (+عکس)
آیا می‌توانید در این عکس، چهره مخفی شده یک زن را ببینید؟!!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X