پیش بینی می‌شود رشد جمعیت در قاره آسیا تا نیمه قرن کنونی به اوج خود برسد به گونه ای که جمعیت این قاره که اکنون چهار میلیارد نفر است به رغم کاهش زاد و ولد در چند کشور از جمله ژاپن، به میزان...

بر اساس گزارشی که منتشر شد، پیش بینی می‌شود جمعیت جهان تا سال 2011 به هفت میلیارد نفر و تا سال 2050 به بیش از نه میلیارد نفر افزایش یابد.
 به نقل از خبرگزاری آلمان،‌ در گزارش دفتر آمار جمعیت آمده است، جمعیت جهان تا سال 2050 ممکن است به نه میلیارد و چهارصد میلیون نفر برسد. این رقم نزدیک به برآورد سازمان ملل است که جمعیت جهان را در سال 2050 نه میلیارد و یکصد میلیون نفر پیش بینی کرده بود.
بر اساس این گزارش، در فاصله سالهای 2009 تا 2050 کشورهای کمتر توسعه یافته شاهد افزایش جمعیت خواهند بود زیرا وضع بهداشتی این کشورها طی این مدت بهبود خواهد یافت و از میزان مرگ و میر کاسته خواهد شد.
 
پیش بینی می‌شود رشد جمعیت در قاره آسیا تا نیمه قرن کنونی به اوج خود برسد به گونه ای که جمعیت این قاره که اکنون چهار میلیارد نفر است به رغم کاهش زاد و ولد در چند کشور از جمله ژاپن، به میزان یک میلیارد و سیصد میلیون نفر افزایش پیدا خواهد کرد.
همچنین پیش بینی می‌شود جمعیت افریقا که بالاترین نرخ زاد و ولد و بالاترین نرخ افزایش جمعیت را در بین قاره های جهان دارد تا سال 2050 دو برابر شود. هم اکنون جمعیت این قاره حدود یک میلیارد نفر است.
 
پیش بینی می‌شود جمعیت امریکای لاتین و کارائیب با بیست و پنج درصد افزایش به 724 میلیون نفر تا سال 2050 برسد.
جمعیت امریکا نیز از سیصد و هفت میلیون نفر کنونی به چهارصد و سی و نه میلیون نفر تا سال 2050 افزایش خواهد یافت که بخش قابل ملاحظه ای از ان ناشی از افزایش مهاجرت به این کشور خواهدبود.
 
در عین حال، پیش بینی می‌شود جمعیت اروپا به رغم ادامه مهاجرت به این قاره کاهش یابد و از 738 میلیون نفر کنونی به 702 میلیون نفر تا سال 2050 برسد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: tabnak.ir
 
مطالب جالب دیگر:
مقایسه همسران نخست وزیر و رئیس جمهور ترکیه! (+عکس)
موبایلی سبز، از جنس ذرت و سویا! (+عکس)
فکر می‌کنید اگر صورت آنجلینا و برد پیت باهم ترکیب بشه، چه شکلی می‌شوند؟
پوتین باز «نیمه لخت» شد! (+عکس)
مسابقه جالب و دیدنی حمل همسر!! (+تصاویر جالب)
آنفولانزای خوكی نمیکشد بلكه فقط یک تغییرات کوچکی ایجاد میکند! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X