در چه مکانی می‌توانید گوشی های موبایل را خم کنید، با حرارت بالا بسوزانید، مایعات را روی آنها بپاشید، به آنها ضربه بزنید، آنها را پرت کنید و یا هر بلای دیگری که دل تان می‌خواهد سر آنها بیاورید!دراین جا...
 
 
 
من تا مدتها فکر می‌کردم که کار در آزمایشگاه کنترل کیفیت کالاها یکی از بهترین شغل ها است، زیرا شما حقوق می‌گیرید تا وسایل را  بشکنید و به آنها گند بزنید. هم اکنون نوکیا اطلاعات نسبتا کاملی را در خصوص چگونگی کار مرکز تست محصولاتش به سایت گیزمودو ارائه کرده است. در این مرکز آنها بیش از 200 آزمون مکانیکی را بر روی محصولاتشان انجام می‌دهند. خب، در چه مکان دیگری شما می‌توانید گوشی های موبایل را خم کنید، با حرارت بالا بسوزانید، مایعات را روی آنها بپاشید، در رطوبت بالا قرارشان دهید، به آنها ضربه بزنید، آنها را پرت کنید و یا هر بلای دیگری که دل تان می‌خواهد سر آنها بیاورید!
در اینجا شما می‌توانید تعدادی از تست های مختلف و دلایل انجام آنها را ببینید.
 
 
در آزمایشگاه نوکیا، گوشی را در زیر تعداد زیادی قطره چکان قرار می دهند و برای مدتی آن را در زیر بارش قطرات آب رها می‌کنند. هدف از اجرای این تست سنجش میزان مقاومت و دوام گوشی در شرایط بارش باران و یا ترشح آب در جاهایی مانند کنار استخر است.
 
 
شبیه سازی رطوبت هوا: در این تست میزان دوام گوشی در رطوبت 95 درصد را می‌سنجند. این آزمون برای تعیین میزان طول عمر گوشی ها در مناطق مرطوب مفید است و نشان می‌دهد که کدام ابزار در این شرایط عمر طولانی تری دارند.
 
  
نوکیا همچنین نوع واکنش گوشی به انواع مختلف مایعات را آزمایش می‌کند. مایعاتی مانند کرم ها، ژلها و لوسیون های مختلف ممکن است درون کیف یا کوله پشتی شما در کنار گوشی تان قرار گیرند و به صورت اتفاقی بر روی آن بریزند.
 
 
 
به نظر می‌رسد که شیوه انجام تست های خمیدگی و پیچش کاملا مشخص است و احتیاجی به توضیح ندارد. ممکن است بپرسید که این تست ها دیگر به چه کار می‌آیند؟ خب، وقتی شما موبایلتان را در جیب عقبتان می‌گذارید و روی صندلی می‌نشینید آن را در معرض خطر خمیده شدن قرار داده اید.
 
 
 
یکی از جالب ترین تست های تنشی، تست سقوط است. البته دلیل این جذابیت نه فقط استفاده از یک ماشین غول پیکر بامزه است، بلکه یک دلیل آن هم فیلمبرداری با سرعت صد هزار فریم در ثانیه (تقریبا 3000 برابر سریعتر از دوربین های معمولی) از این سقوط ها است. آنگاه فیلم های ثبت شده، با دقت زیاد و فریم به فریم آنالیز می‌شوند و زاویه ای که تحت آن گوشی دچار آسیب جدی می‌شود را مشخص می‌کنند و بر روی استحکام آن قسمت ها کار می‌کنند.
 
هنگام تست سقوط، گوشی ها را از ارتفاعی تقریبا برابر با جیب پیراهن بر روی یک سطح بتونی می‌اندازند. این اتفاقی است که معمولا در حالات محتلف برای موبایل های ما رخ می‌دهد. آنها همچنین گوشی را در زیر یک دستگاه فولادی نصب می‌کنند و آن را با نیرویی برابر با 100 نیوتن به سمت پایین پرت می‌کنند.
نوکیا در این آزمایشگاه تعدادی تست تنشی در خصوص خوردگی و سایش را هنگام سنجش قابلیت گوشی در برابر ضربه و خراشیدگی های روزمره انجام می‌دهد. برای تست گرد و خاک، گوشی ها را درون یک جعبه پر از غبار می‌اندازند و آنها را کاملا با محتویات جعبه مخلوط می‌کنند. چه میزان گرد و خاک لازم است تا گوشی را از کار بیاندازد؟ آیا صفحه کلید هنگام ورود مواد خارجی به زیر صفحه اش از کار می افتد؟ در این مکان شما می‌توانید پاسخ سوالات تان را بیابید.
 
 
 
 آنها همچنین گوشی ها را به همراه قطعات پلاستیکی سخت و نوک تیز به هم می‌زنند تا نقاط ضعف آنها را در مقابل خراشیدگی، ساییدگی و یا شکستگی پیدا کنند. این قطعات پلاستیکی همانند هرم های کوچک با نوک های کاملا تیز هستند. این موبایل های بیچاره به بهانه کنترل کیفیت با مرگ تاسف باری روبرو می‌شوند
 
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع:ارسالی کاربران
 
مطالب جالب دیگر:
دختری که 18سال قبل توسط خلافکار جنسی ربوده شد، پیدا شد اما با دو بچه!! (+عکس)
هنگام قطع برق روزه نگیرید!!
عجیب ترین مدل‌های خواستگاری که باورکردنی نیستند!!
مردی که زن بود یا زنی که مرد؟! (+عکس)
مادری که یک چشم داشت و پسرش خجالت می‌کشید!
نادیا بیورلین یکی دیگر از ایرانی‌های هالیوود! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X