محققان معتقدند با دانستن این مكانیسم‌های حركت و جریانی می‌توان به تكنیك‌های جدید و مؤثرتری برای راحت شدن از شر نیش دردناك و آزار دهنده پشه‌ها دست پیدا كرد...
 
بهار امسال به ویژه در نیمه شرقی كشور آمریكا با بارندگی‌های سنگین و بی‌سابقه بسیار مرطوب همراه بود و این آب و هوا اوج فعالیت و تكثیر پشه‌ها است كه بسیار هم آزار دهنده هستند. 
جینین دورتی، حشره شناسی از ایالت مریلند آمریكا در این باره می‌گوید: در این هوای مرطوب، تخم‌های پشه ها بیشتر می‌شود و پیدا كردن راهی برای كشتن آنها دغدغه‌ انسان می‌شود.
وی می‌گوید با وجودی كه برخی از حشره كشه‌ها یا پشه‌بندها حتی از حد طبیعی هم پیشرفته تر هستند و كارایی نسبتا خوبی دارند، اما باز هم با زیاد شدن تعداد پشه‌ها خلاصی از آنها امكان پذیر نیست و این راهها هم 100 درصد جواب نمی‌دهند؛ پس بهترین راه برای كشتن پشه‌های سمج چیست؟
جیم براسئور ــ استاد دینامیك‌ سیالات در دانشگاه «پن» ــ با مطالعه روی رفتار این حشره دریافته است كه بهترین راه برای كشتن آن ضربه زدن و حمله به آن از دو طرف به جای یك طرف است.
وقتی شما با یك دست اقدام به كشتن پشه می‌كنید، جریان هوا در اطراف آن به طوری ایجاد می‌شود كه حشره را به اطراف پرت می‌كند، در حالی كه اگر با دو دست این كار را انجام دهید، این اتفاق نمی‌افتد و پشه به دام می‌افتد.
از آنجا كه پشه‌ها كوچك و سبك هستند به راحتی با جریان باد منتقل می شوند، مگر این كه كاملا در مركز دو دست قرار بگیرد و راهی برای گریز نداشته باشد.
پروفسور براسئور با بررسی جریان آب در هنگام وارد كردن ضربه با یك دست و با دو دست به این نتیجه رسیده است.
یك راه كار دیگر، قرار دادن پشه بین یك دست و یك سطح صاف است، در این صورت نیز جریان هوا در این بین مسدود می‌شود و یك منطقه مهم برای به دام انداختن پشه ایجاد می‌كند.
محققان معتقدند با دانستن این مكانیسم‌های حركت و جریانی می‌توان به تكنیك‌های جدید و مؤثرتری برای راحت شدن از شر نیش دردناك و آزار دهنده پشه‌ها دست پیدا كرد.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: isna.ir
 
مطالب جالب دیگر:
خودکشی عجیب یک کانگرو!! (+عکس)
ده پیشگویی تاریخ دنیا که خلاف آن ثابت شد!!
مردی که 21سال نخوابیده است!!
جالب و خواندنی‌ترین باورهای عامیانه مردم!
گزارشی خواندني از اولین پیتزا فروشی تهران! (+عكس)
حمله یک گله اژدها به روستا‌نشینان اندونزیایی!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X