ویلسون بنتلی که به مرد دانه برفی شهرت یافته است شیفه دانه های برف بوده و تکنولوژی که وی برای ثبت تصویر این ذرات یخی به کار برده به فتومیکروگرافی شهرت یافت...
 
اولین تصاویر جهان از کریستالهای زیبای برف توسط کشاورزی به نام ویلسون بنتلی و با استفاده از میکروسکوپ و دوربین عکاسی بسیار ساده ای به ثبت رسیده است.
اولین تصاویر به ثبت رسیده از تک دانه های برف در نیویورک به فروش گذاشته شده اند. مجموعه این تصاویر در قرن 19 میلادی به ثبت رسیده اند و شامل تصاویر هزاران دانه برف جواهر مانند است.
 
 
ویلسون بنتلی که به مرد دانه برفی شهرت یافته است شیفه دانه های برف بوده و تکنولوژی که وی برای ثبت تصویر این ذرات یخی به کار برده به فتومیکروگرافی شهرت یافت. وی در سال 1885 با استفاده از یک میکروسکوپ و یک دوربین موفق شد ظرافتهای یک دانه برف را در قاب تصویر به ثبت رسانده و نمایش دهد.
 
وی در سال 1931 کتاب کریستالهای برفی را با بیش از دو هزار و 500 عکس از دانه های برف منتشر کرد. بنتلی معتقد بود در زیر میکروسکوپ دانه های برف معجزه زیبایی هستند و شرم آور است که این زیبایی از چشم دیگران به دور بماند. 
به گفته وی هر یک از این دانه ها شاهکارهایی از طراحی هستند که هیچ کس هرگز قادر به خلق مجدد آنها نخواهد بود زیرا پس از ذوب شدن هر دانه برف، این شاهکارهای طراحی برای همیشه از بین خواهند رفت.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: konjkav.com
 
مطالب جالب دیگر:
لنز‌های عجیب اما زیبا و دیدنی برای چشمان شما!
دختری که بدنش خون گریه می‌کند! (+عکس)
خورشید هم سونامی دارد
کوتاه و جالب از نخستين ساندويچ فروشى‌هاى ايران!
ساده و ارزان‌ترین راه برای جوان تر ماندن!؟
حدود حجاب زنان در شریعت یهود چگونه است؟