دانشمندان دانماركی پس از مطالعه 387 جفت دوقلو به این نتیجه رسیدند که شادابی طبیعی صورت می‌تواند نشانه ای برای پیش بینی طول عمر باشد. براساس این تحقیق كسانی كه صورتی...
 
به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند!...
زنان همواره با استفاده از ماسک انواع میوه جات و سبزیجات و حتی مواد شیمیایی تلاش می کنند صورت خود را شاداب و زیبا نگه دارند. اما جالب است بدانید تنها استفاده از انواع ماسک های طبیعی و مصنوعی برای شاداب نگه داشتن پوست صورت کافی نیست، چرا که به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند! روزنامه دیلی اكسپرس در صفحات علمی خود به این موضوع جالب پرداخته است:
براین اساس نه تنها زیبایی تحت تاثیر محیطی است که ما آن را مشاهده می‌کنیم، بلکه دیدن تصاویر ناراحت کننده، انتقال احساس کسالت و ناراحتی از دیگران به ما و بودن در کنار افراد مبتلا به بیماری های سخت نیز می‌تواند بر این ژن اثر گذار بوده و افراد را تا میزان قابل توجهی پیرتر کند! علاوه بر این، نحوه برداشت و طرز تفکرمان از میزان جوانی و پیری خود، تا حد زیادی بر جوانی یا پیری اثر گذار است.محققان دریافتند افرادی كه از موهبت داشتن صورتی جوان برخوردارند بیش از كسانی كه پیرتر از سن خود به نظر می‌رسند عمر می‌كنند. دانشمندان دانماركی پس از مطالعه 387 جفت دوقلو به این نتیجه رسیدند که شادابی طبیعی صورت می‌تواند نشانه ای برای پیش بینی طول عمر باشد. براساس این تحقیق كسانی كه صورتی جوان تر دارند در بسیاری موارد از دوقلویی كه پیرتر به نظر می‌رسند بیشتر عمر می‌کنند.
محققان در خصوص توضیح بیولوژیكی این پدیده می گویند: قطعات مهم دی ان ای به نام تلومرها، كه توانایی سلول ها برای تكثیر را نشان می‌دهند، از عوامل تعیین كننده شادابی چهره هستند. تصور می‌شود تلومری كه كوتاه تر است بر روند سریع تر پیری دلالت داشته باشد و به شماری از بیماری ها پیوند زده شده است.در طول این مطالعه كه طی دوره ای هفت ساله انجام شد، محققان دریافتند كه هرچه اختلاف در برداشت از سن دوقلوها بیشتر باشد، احتمال آن كه دوقلویی كه ظاهری پیرتر دارد و انتظار می‌رود زودتر فوت كند بیشتر است.پس می بینید که برای جوان ماندن تنها روی آوردن به استفاده از ماسک ها یا انجام اعمال جراحی کافی نیست. بلکه باید تلاش کنید نوع دید خود را به زندگی عوض کرده و محیط را آن گونه تغییر دهید که یاس و ناامیدی از آن به دور باشد!
همچنین جالب است بدانید محققان به تازگی موفق شدند با استفاده از تكنولوژی نانو و تركیب آن با نانو ذرات آهن و كاربرد این تركیب در لوازم آرایشی و بهداشتی به جوان ماندن پوست كمك كنند.وجود نانو ذرات سیلوور نیز در كرم های آرایشی و ضد آفتاب سبب می شود علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در پوست، اشعه فرابنفش خورشید را جذب نكرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری كند.مكانیزم اثر این كرم ها بدین گونه است كه یون های فلزی موجود در كرم جذب پوست شده، بدون این كه به پوست آسیب برسانند. یون ها در بافت های زیرین پوست قرار گرفته و باعث حفظ آب یون های هیدراته زیر پوست می شوند. درست به همین دلیل است كه پوست شاداب به نظر می‌آید. كرم های تهیه شده به كمك فناوری نانو با قابلیت جذب بالا توسط پوست، و به دلیل خاصیت دو گانه آن، در محیط های گوناگون می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد بدون این كه آكنه یا جوش را بر روی پوست به دنبال داشته باشد. جالب تر آن كه برای تمام گروه های سنی نیز قابل استفاده است. دانشمندان امیدوارند با تكمیل این تحقیقات در آینده نسل های جدیدی از كرم ها را ارائه كنند كه بسیاری از مشكلات پوستی نظیر پیسی را با یك بار استفاده از این كرم ها مرتفع كند!
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: hamseda.ir
 
مطالب جالب دیگر:
مشهورترین کلمه عبور دنیا چیست؟!
تمسخر ویکتوریا بکهام بخاطر پوشیدن یک پالتوی عجیب! (+عکس)
انتخاب خوش هیکل ترین زن هالیوود! (+عکس)
دختری که موهای 1.5متری خود را به فروش گذاشت تا مادرش زنده بماند!! (+عکس)
«هیفاء الوهبی» خواننده لبنانی، محجبه و شیعه شد!!
عشق و عاشقی از دیدگاه شیمی!؟ (هنگامیکه عاشق می‌شوید چه اتفاقی رخ می‌دهد)