بر اساس گزارش‌ها هم اکنون نیمی از مردم جهان دارای تلفن همراه هستند....


بر اساس گزارش‌ها هم اکنون نیمی از مردم جهان دارای تلفن همراه هستند و وابستگی به این دستگاه کوچک موجب شده تا بسیاری از کاربران همواره نگران جاگذاشتن و تمام شدن شارژ گوشی‌ها باشند.
شب هنگام تلفن همراه را کوک می‌کند، صبح با صدای زنگ موبایل از خواب بیدار می‌شود، صدای زنگ آن را قطع می‌کند، ایمیل‌های خود را چک می‌کند، گویی هیچ چیز دیگر برای او مهم نیست.
با کسی تماس می‌گیرد، قرار ملاقاتش را چک می‌کند، از شرکت تماسی با وی گرفته می‌شود، صبحانه می‌خورد، لباس می‌پوشد دوباره تلفن می‌زند، به شخص دیگری ایمیل می‌زند، برای کسی یک پیام تصویری ارسال می‌کند سپس تصمیم می‌گیرد به وی تلفن بزند و تولد وی را تبریک بگوید، سپس تلفن همراه را در جیبش می‌گذارد و از خانه خارج می‌شود.
به این ترتیب یک روز معمولی برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا این گونه آغاز می‌شود. یعنی تلفن همراه جزیی از وجود افراد شده و نقش اساسی در زندگی آنها دارد.
اما چه اتفاقی می‌افتد اگر تلفن همراه گم شود؟ کار نکند یا آنتن ندهد؟ آیا بدون تلفن همراه می‌توان زندگی کرد؟
ترس از نداشتن تلفن همراه امروزه "هراس" (nomophobia) نامیده می‌شود. گزارشی‌ها و تحقیقات نشان می‌دهد که 53 درصد کاربران انگلیسی اعلام کردند که همواره نگران عدم دسترسی به تلفن همراه هستند.
به این ترتیب بیش از 20 میلیون نفر از مردم انگلستان هنگامی که از تلفن همراه یا کامپیوتر دور هستند، نگران و مضطرب هستند.
در این تحقیق دو هزار و 163 نفر که 58 درصد از آنها مرد و 42 درصد زن بودند، مورد سوال قرار گرفتند که بیش از نیمی از آنها اعلام کردند که بدون تلفن همراه احساس ناامنی می‌کنند وعصبانی هستند.
بیش از 20 درصد آنان گفته‌اند که هیچ‌گاه تلفن همراه خود را خاموش نمی‌کنند. روانشناسان معتقدند که ترس به یک معضل جدی در زندگی مدرن تبدیل شده است که نداشتن تلفن همراه نیز بنوبه خود برای کاربران ترس ونگرانی در پی دارد. 

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ(www.seemorgh.com/entertainment)
منبع: مطالب ارسالی خوانندگان