شاید گفتن متاسفم به تنهایی برای طلب بخشش از یک فرد کافی نباشد، اما تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد در صورتی که شما...

شاید گفتن متاسفم به تنهایی برای طلب بخشش از یک فرد کافی نباشد، اما تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد در صورتی که شما در گوش راست یک فرد پیام تاسف خود را بگویید احتمال تاثیرگذاری آن بیش‌تر خواهد شد.
تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد زمانی که عصبانی هستیم گوش راست ما نسبت به صدا نسبت به گوش چپ حساسیت بیش‌تر و پاسخ‌گویی بهتری دارد.

این کشف این گونه بیان می‌کند که در صورتی که شما در گوش سمت راست فردی پیام غذرخواهی خود را منتقل کنید احتمال موفقیت بیش‌تری برای جلب توجه فرد خواهید داشت.
دانشمندان برای بررسی این موضوع مطالعه ای را روی 30 مرد جوان انجام داده و قدرت شنوایی آن‌ها را آزمایش کردند.
در این آزمایش به شرکت کنندگان برگه ای شامل جملات خصمانه داده شد تا از روی آن بخوانند و در نتیجه خواندن آن‌ها عصبانی شوند.در این زمان محققان متوجه شدند ضربان قلب ، فشار خون و سطح هورمون تستسترون در این افراد بالا می‌رود.
این تیم تحقیقاتی از دانشگاه وانسیا متوجه شدند زمانی که انسان‌ها عصبانی می‌شوند گوش راست آن‌ها نسبت به صدا بسیار حساس‌تر می‌شود ، اما هیچ تغییر خاصی در میزان حساسیت گوش چپ آن‌ها رخ نمی‌دهد.
به این ترتیب در صورتی که شما می‌خواهید از فردی عذرخواهی کنید ، بهتر است این کار را در سمت گوش راست او انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

نتایج این تحقیقات در نشریات هورمون‌ها و رفتار به چاپ رسیده است.
دانشمندان تصور می‌کنند این بدان دلیل است که سمت چپ مغز صداهایی را که از گوش راست شنیده می‌شود تحلیل می‌کند و اگر عصبانیت آن را تحریک کند ، صداهایی که از گوش راست شنیده می‌شوند با قدرت بیش‌تری دریافت و تحلیل می‌شوند.
تحقیقات قبلی نیز نشان داده بود اگر شما می‌خواهید فردی را به انجام کاری ترغیب کنید بهتر است در گوش راست او سخن بگویید.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
مرد 79ساله‌ای که از 19سالگی موهایش را کوتاه نکرده است!! (+عکس)
حرکت احمقانه و غیرقابل باور یک پسر!! (+عکس)
برای از بین بردن بشریت چه تعداد بمب اتم لازم است؟ (+عکس)
تشنگی شدید، مردی را خون‌آشام كرد!؟
چیزی که فقط ژاپنی ها قادر به دیدنش هستند! شما هم می‌توانید؟! (+عکس)
عکس‌هایی برای علاقمندان جنیفر انیستون!