یکی از این دردسرها انتظار کشیدن برای عبور اتفاقی جانداری در حال انقراض از یک منطقه دور افتاده است. انتظاری که شاید روزها ادامه پیدا کند. اما اگر این انتظار درون آب و برای دیدن...

 

زیست شناسان برای مطالعه بر روی گونه های جانوری به ویژه گونه‌های در حال انقراض باید دردسرهای زیادی را تحمل کنند که تنها در صورت علاقه شدید به کار قادر به دوام آوردن در آن خواهند بود.
یکی از این دردسرها انتظار کشیدن برای عبور اتفاقی جانداری در حال انقراض از یک منطقه دور افتاده است. انتظاری که شاید روزها ادامه پیدا کند. اما اگر این انتظار درون آب و برای دیدن یک کوسه عظیم الجثه خونخوار و خشن باشد شرایط کمی دشوارتر خواهد شد.
عکاس زیست شناس "برایان شری" برای عکاسی از یکی از کمیاب ترین گونه های در حال انقراض از کوسه ها به نام کوسه های "Oceanic White Tip " روزها انتظار کشید تا در نهایت توانست به مدت دو ساعت از این جاندار بزرگ دریایی عکاسی کند.
"شری" به همراه همکار زیست شناس خود "وس پرات" با غواصی در "Out Island" در "باهاماس" توانستند این کوسه 3 متری و شکارچی را ملاقات کرده و بر روی او مطالعه کنند.

 

کوسه White Tip پشت سر "وس پرات" زیست شناس شنا می‌کند

 

"وس پرات" در قفس مخصوص کوسه ها در کنار یکی از ساکنان عظیم الجثه "باهاماس"

 

بر اساس آخرین مطالعاتی که در سال 2005 انجام گرفته است جمعیت این گونه از کوسه ها طی 60 سال گذشته به دلیل شکار بیش از حد در حدود 98 درصد کاهش داشته است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com
 
مطالب جالب دیگر:
پاسخ به یک سوال پیچیده: آیا پول خوشبختی می‌آورد؟
مانیتورهایی برای جلوگیری از خستگی چشم در ايران!
گرانترین طلاق دنیا پس از رسوایی ارتباط ستاره مشهور با 11زن!! (+عکس)
بدشانس‌ترین شکارچی دنیا!! (+عکس)
25مرگ عجیب و شگفت انگیز در دنیا که باور کردنی نیستند!!
عمر مفید انسان‌ها در كف دستشان نوشته شده است!!
 
 

پربیننده های این بخش

 
X