خب واقعیت این است که فناوری ما هنوز قادر به پیدا کردن موجودات ساکن سایر سیارات نیست. بنابراین اگر آن‌ها بتوانند ما را پیدا کنند، به احتمال زیاد...

نیوساینتیست یکی از اولین عناوین خود را به گزارشی مفصل در مورد موضوعی نه چندان جدید، اما همچنان پیچیده و بی‌جواب،‌ اختصاص داده است:‌ ملاقات با بیگانگان یا همان موجودات غیرزمینی!

شاید تا همین چند سال پیش بیگانگان فقط و فقط به فیلم‌های علمی- تخیلی محدود می‌شدند، اما با پیشرفت‌ بیشتر و افزایش دانسته‌های ما، حالا دیگر صحبت از بیگانه‌ها چندان غریب نیست، اگرچه هنوز عادی و معمولی نیست. نیوساینتیست در گزارش خود به نگرانی استفان هاوکینگ اشاره کرده است.
این فیزیکدان مشهور، ‌وضعیت بومیان آمریکا را هنگام ورود اروپایی‌ها به این قاره مثال زده است. خب واقعیت این است که فناوری ما هنوز قادر به پیدا کردن موجودات ساکن سایر سیارات نیست. بنابراین اگر آن‌ها بتوانند ما را پیدا کنند، به احتمال زیاد از ما پیشرفته‌تر هستند. خب می‌توان به این مسئله دو جور نگاه کرد:‌ وای خیلی هیجان‌انگیز است،‌ یا واقعا وحشتناک است!‌
در واقع ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم که اگر روزی پیامی از بیگانه‌ها دریافت کردیم،‌ باید جواب بدهیم یا نه. در حالی که حتی محققین و مراکز مخصوص برای جستجوی هوش در سیاره‌های دیگر هم داریم! شما فکر می‌کنید جواب چیست؟
خب،‌ حتی اگر بخواهیم فرستادن هر گونه پیامی را ممنوع کنیم تا در امان بمانیم،‌ دیگر خیلی دیر شده چون دست‌کم 60 سال است که امواج رادیویی،‌ تلویزیونی و ماهواره‌ای را به فضا می‌فرستیم. کسی چه می‌داند شاید برنامه‌های ما الان هم بیننده‌های بیگانه داشته باشد!
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: konjkav.com
 
مطالب جالب دیگر:
دختر‌بچه‌ای 3 ساله، پس از تصادف پسر شد!! (+عکس)
داستان زیبای پیرمرد عاشق!
با خالق نرم افزار محبوب Winamp آشنا شوید! (+عکس)
پیرترین زن جهان: 157ساله!! (+عکس)
چرا انسان جهان را رنگی می‌بیند؟
آوریل لاوین، خواننده‌ای که موزیک ویدئویش ترکاند!! (+عکس)
بد لباس‌ترین سران کشورهای دنیا!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X