شاید شما هم تاکنون به اين سوال خنده دار اما جالب فکر کرده ايد که ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟ ...

شاید شما هم تاکنون به اين سوال خنده دار اما جالب فکر کرده ايد که ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ؟ ظاهرا اين نکته ذهن دانشمندان را هم به خود مشغول کرده و آنها را بر آن داشته تا بتوانند با دلایل علمی‌و منطقی جواب سوال را پیدا کنند.
آقای دکتر کوین فريمن از دانشگاه
Sheffield به عنوان سخنگوی تيم تحقيقاتی که اعضای آن شامل محققین دانشگاه های Sheffiled و Warwick می‌باشد، در بيان این نکته می‌گوید: زمانيکه مشغول بررسی مراحل تشکیل پوسته تخم مرغ با استفاده از یک ابر رایانه به نام HECToR بوديم، دریافتیم که یک پروتئين به نامovocledidin-17 در مرحله تشکیل پوسته تخم مرغ نقش حیاتی دارد.
این پروتئین سرعت تشکيل پوسته تخم مرغ را بالا می‌برد و در زمان اتمام واکنش های پیدایش، خود بدون تغيير باقی می‌ماند. تشکيل پوسته تخم مرغ بدون وجود اين پروتئین غير ممکن می‌باشد.
خب حالا فکر می‌کنید که این پروتئین در کجا یافت می‌شود؟ بله در بدن مرغ ها! پس از اين یافته گروه تحقيقاتی به این نتیجه رسیدند که مرغ قبل از تخم مرغ به وجود آمده است.
اين دستاورد علمی‌ذهن عده زیادی را از اين مشغله دایمی‌که ابتدا مرغ به وجود آمده و يا تخم مرغ آزاد کرده است. و شاید حالا با فراغت خاطر بیشتری بتوانند نیمرو بخورند. البته ما هم مانند شما می‌دانیم که چنین سوالی از اساس صحیح نیست. اما به هر حال علم برای این سوال هم جواب پیدا کرده است.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: narenji.ir
 
مطالب جالب دیگر:
مردانی که زنان می‌پسندند باید چه ظاهری داشته باشند؟!
با دهانی که از تعجب واز است ...!
دستگیری زیبای آتشین: زنی با جذابیت مرگبار!! (+عکس)
عکس‌های منتخب روز / 11 مرداد
جزئیات جدید و تازه تری از حبیب: آهنگ‌هایی درباره انرژی هسته‌ای و جنگ تحمیلی!
پلیس آلمان، محمدرضا فروتن را از تیم ملی فوتبال جدا کرد!
آیا گوش دادن به موسیقی در حین درس خواندن مفید است؟!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X