اگرچه لپ‌تاپ طوری طراحی شده که بتوان ...
 
اگرچه لپ‌تاپ طوری طراحی شده که بتوان بدون نیاز به میز یا مانند آن، به راحتی از آن استفاده کرد، اما گزارش‌های فراوان از آسیب رساندن حرارت لپ‌تاپ به پوست پا، نگرانی پزشکان را برانگیخته است.
لپ‌تاپ‌ها نام خود را مدیون نحوه استفاده‌ای هستند که برای آن‌ها متصور بودند، این که هر جا که باشید بتوانید آن را روی پای خود بگذارید و کار کنید. اما به نظر می‌رسد در عمل زیاد هم برای این نوع استفاده مناسب نیستند. تا جایی که محققین از کاربران می‌خواهند در صورتی که عادت به استفاده از لپ‌تاپ به این روش دارند، سعی کنند در عادت خود تجدیدنظر کنند.
اخیرا روی ران چپ یک پسر 12 ساله که عادت داشت روزانه چند ساعت لپ‌تاپ را روی پایش قرار دهد و به بازی‌های رایانه‌ای مشغول باشد، بافت بی‌رنگ اسفنج‌مانندی به وجود آمده است. ظاهرا خودش متوجه می‌شده که سمت چپ لپ‌تاپ داغ می‌شود اما به آن توجهی نکرده و به بازی ادامه داده است،‌ بدون این که جای لپ‌تاپ را عوض کند.
این پسربچه، اولین قربانی داغ شدن لپ‌تاپ نیست. پزشک معالج یک دانشجوی رشته حقوق که با استفاده روزانه 6 ساعت از لپ‌تاپ، به مشکل مشابهی مبتلا شده، ‌می‌گوید دمای زیر لپ‌تاپ تا 125 درجه فارنهایت (51 درجه سانتیگراد) هم می‌رسد.
به گفته محققین، هر صفحه داغی که دمایش در حد سوزاندن پوست بالا نرود، می‌تواند در تماس مداوم با پوست بدن، چنین عارضه‌ای را ایجاد کند. معمولا شروع آن بدون درد و ناراحتی است اما می‌تواند باعث تیره شدن رنگ پوست بشود. در موارد بسیار نادری هم ممکن است تا حد ایجاد سرطان پوست پیش برود.
البته تا به حال موردی از ابتلا به سرطان پوست در اثر استفاده از لپ‌تاپ گزارش نشده،‌ اما محققین اصرار دارند که برای حفظ سلامتی خود هم که شده، در هنگام استفاده از لپ‌تاپ، آن را مستقیما روی  پای خود قرار ندهید و دست کم صفحه‌ای زیر آن قرار دهید.
مشاهدات میکروسکوپی نشان می‌دهند که تاثیر لپ‌تاپ بر پوست، مثل تاثیر قرار گرفتن بلندمدت زیر نور خورشید است. پس، بهتر است از همین حالا، در عادات استفاده از لپ‌تاپ خود تجدیدنظر کنید،‌ قبل از این که عوارض ناراحت‌کننده‌ای به بار بیاورد.
 
گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.ocm/entertainment
منبع: khabaronline.ir
 
مطالب جالب دیگر:
عکس‌های دختری که زیبایی‌اش را به راحتی از دست داد!
شاید باور نکنید اما این تصاویر واقعی است!!
عکس‌های جدید از زنی که می‌خواهد 250کیلوگرم چاق شود!!
پیرترین دختر ایرانی درگذشت!! (+عکس)
بچه‌دار شدن ستاره مشهور در حالیکه هنوز ازدواج نکرده و همسری ندارد!! (+عکس)
عکس‌های نادیده از مونیکا بلوچی؛ بازیگر زیبا ایتالیایی!
ثریا بختیاری، پرنسسی با چشمانی زمردین، زیباترین در جهان! (+عکس)
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X