«شاران سینگ» برای تامین این هزینه، گاوها و زمینش را فروخت و با تمامی پس انداز خود به همراه همسر پیرش به بیمارستان رفت...

یک زن سالخورده انگلیسی که باردار است به زودی رکورد پیرترین مادر را در این کشور می‌شکند.
 «لیزی مونرو» 66 ساله که از طریق لقاح مصنوعی باردار شده ، سالم و قوی است و این روزها در کانون توجه رسانه های خبری بریتانیا قرار دارد.
این زن اگر وضع حمل موفق داشته باشد در تاریخ انگلیس مسن ترین مادر لقب خواهد گرفت.
«لیزی» جولای 2009 قدم به 67 سالگی می‌گذارد.
پزشکان می‌گویند یکی از ایرادهای چنین بارداری هایی این است تا زمانی که کودکان کمی بزرگ شود شاید مادرش بر اثر کهولت مرده باشد.
پیش تر یک زن 60 ساله با به دنیا آوردن دو پسر ، کهنسال ترین مادر دو قلوزای آمریکا لقب گرفت. بانو «فریدا بیرن باوم» که یک روانشناس است در «سدل ریور» زندگی می‌کند.
این زن دو سال پیش به همراه شوهرش به بیمارستانی در «کیپ تاون» آفریقای جنوبی رفت و در بخش ویژه «باروری مصنوعی زنان مسن» تحت مراقبت و درمان قرار گرفت.
«فریدا» سرانجام به مرکز پزشکی «ساک» آمریکا برده شد و دو پسر زائید.او که مادر سه فرزند پسر 8 ، 31 و 35 دیگر است گفت : هدف من از بارداری در 60 سالگی فقط این بود که ثابت کنم زنان پیر هم می توانند بچه های سالم به دنیا بیاورند.
همچنین یک زن 70ساله هم به نام «اومکاری پانوار» که در هندوستان ، دوقلو به دنیا آورد پیرترین مادر جهان لقب گرفت.
«اومکاری» که کشاورز است به همراه شوهر 77 ساله اش «شاران سینگ» در ایالت «اوتار پرادش» هند زندگی می‌کند.
این زن و شوهر که دو دختر و پنج نوه دارند در حسرت فرزند پسر می سوختند.«اومکاری» و «شاران» دوست دارند نام خانوادگی شان را حفظ کنند و مجبور نباشند هنگام ازدواج فرزندشان به او جهیزیه بدهند.گزارش ایسکانیوز می‌‌افزاید، زن هندی تصمیم گرفت این بار به روش آزمایشگاهی (لقاح مصنوعی) باردار شود و جنسیت فرزند را خودش تعیین کند.
«شاران سینگ» برای تامین این هزینه، گاوها و زمینش را فروخت و با تمامی پس انداز خود به همراه همسر پیرش به بیمارستان رفت.
«اومکاری» پس از تحمل دوره بارداری که به خاطر سن بالایش با سختی های فراوان رو به رو بود سرانجام در بیمارستان «مظفرنگر» ایالت «اوتار پرادش» با سزارین، دوقلوی پسر و دختر زایید.
پدر سالخورده که از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجید گفت : اگرچه برای پسر دار شدن، دار و ندارم را فروختم اما به شیرینی اش می‌ارزید.من خدا را شکر می‌کنم که حالا یک پسر وارث دارم.
از سوی دیگر یک زن روسی که ادعا می‌‌کند در 79 سالگی باردار شده بود می گوید پیرترین مادر دنیاست.
«اولا» که شناسنامه اش نشان می‌‌دهد 125 ساله است در زمان پادشاهی «الکساندر» سوم به دنیا آمد و هم اکنون در روستایی دوردست در منطقه «قفقاز» زندگی می‌‌کند.
وی که اهل «بالکاریان» است می‌گوید: 46 سال پیش زمانی که 79 ساله بودم باردار شدم و تنها فرزندم (پسر) به دنیا آمد، بنابراین لقب پیرترین مادر جهان باید به من برسد.
این مادر که دو جنگ جهانی و فروپاشی شوروی را دیده پس از 125 سال همچنان سرحال است: «من هیچ وقت شیرینی، غذاهای شور و مشروب نخوردم و سیگار نکشیدم.»
 
 گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: iscanews.ir

مطالب جالب دیگر:
مرده‌ای که اینترنت را قفل کرد!
خانواده مايكل جكسون در پي كالبدشكافي مجدد؛ جزئیات بیشتر منتشر خواهد شد؟!
7خرافه بین امریکائی‌ها! 
پسر بچه‌ای که حتی اجازه دستشویی رفتن هم نداشت!!
عروسی به شیوه جدید؛ ارسال ماسک، همراه کارت دعوت!!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X