شاید شما هم دچار گرفتگی عضله شده‌باشید اما تا کنون فکر کرده‌اید چرا این اتفاق می‌افتد و چطور می‌توان از آن پیشگیری نمود و یا اگر دچار ....
 

شاید شما هم دچار گرفتگی عضله شده‌باشید اما تا کنون فکر کرده‌اید چرا این اتفاق می‌افتد و چطور می‌توان از آن پیشگیری نمود و یا اگر دچار این مشکل شدید چگونه آنرا درمان کنید؟ با مطالعه مقاله ذیل پاسخ سوالات فوق را ببینید.

گرفتگی عضله اغلب دردناک و شب‌هنگام رخ میدهد اما علت دقیق آن هنوز مشخص نیست. از جمله محتملترین عللی که تا کنون مطر ح شده‌است انجام ورزش و هوای گرم است که سبب کم‌آبی و عدم تعادل در الکترولیتها و نمکها مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم که نقش اصلی در تنظیم انقباض سلولی دارد، می گردد. البته گرفتگی عضله در ورزشکاران حرفه‌ای و افراد مسنتر 65 سال بیشتر است .

اگر به طور مکرر دچار گرفتگی دردناک عضله می‌شوید حتماً به پزشک مراجعه کنید، چرا که می‌تواند هشداری برای مشکلاتی جدی در زمینه‌های عروقی، عصبی، متابولیسم، هورمونی و یا تغذیه‌ای باشد. در صورتی که پزشک به شما اطمینان داد که مشکلی ندارید میتوانید با روش طب سوزنی و یا ماساژ ‌د‌رمانی تا حد زیادی از گرفتگی‌های عضلانی رهایی یابید.

درمان فوری :

1- کشش عضله گرفته‌شده، برای مثال در صورت گرفتگی عضله ساق‌پا، مچ پا را به طرف ساق (جلوی پا ) ببرید در واقع باکشش، عضله از حالت انقباض و گلوله‌ای در می‌آید.

2- استفاده ازحوله گرم در محل گرفتگی، سبب افزایش جریان خون و تخفیف درد و گرفتگی
 
تهیه و ترجمه :گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر سمیراسرخوش
اختصاصی سیمرغ    www.seemorgh.com/health
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X