بعضی افراد ممکن است مثانه بیش فعال داشته باشند و کنترل زیادی روی ادرار خود نداشته باشند، روش طبیعی برای درمان آن وجود دارد

 مثانه بیش فعال را با روش های طبیعی می توان درمان کرد

مثانه ای بیش فعال می تواند موجبات خجالت و شرمساری فرد را فراهم کند، به ویژه با در نظر گرفتن این نکته که نشت ادرار می تواند با یک سرفه، عطسه، خنده، یا حرکتی ناگهانی رخ دهد.

اگر در نگه داشتن ادرار خود با مشکل مواجه هستید، ممکن است به بی اختیاری ادرار مبتلا باشید. خبر خوب این است که برخی کمک های طبیعی برای مقابله با مثانه بیش فعال وجود دارند.

دنبال کردن میزان مایعات مصرفی 

همانند زمانی که برای کاهش وزن خود رژیم می گیرید و از یک دفتر برای ثبت غذاهای مصرفی خود در طول روز استفاده می کنید، اگر مثانه ای بیش فعال دارید می توانید از روشی مشابه برای ثبت نوع، زمان، میزان مایعات مصرفی و شناسایی نوشیدنی های مشکل‌ساز استفاده کنید.

تمرین دادن مثانه 

تمرین دادن مثانه یکی از رایج‌ترین درمان های غیر دارویی تجویزی برای بهبود شرایط مثانه بیش فعال است. این شامل تنظیم یک برنامه دقیق برای دفع ادرار می شود.

گیاه بوچو 

گیاه بوچو از خواص ضد التهاب، ضد باکتری و ادرارآور برخوردار است که دستگاه ادراری را پاکسازی و شرایط آن را بهبود می بخشد. این یکی از درمان های گیاهی پر استفاده برای عفونت های مثانه و کلیه در آفریقای جنوبی است.

پدهای جاذب 

تا زمانی که چگونگی کنترل دفع ادرار خود را فرا بگیرید، پدهای جاذب که زیر لباس استفاده می شوند می توانند نشت های تصادفی را از دید دیگران پنهان کنند.

نخل اره ای 

مطالعات نشان داده اند که خواص ضد التهاب نخل اره ای (Saw Palmetto) با کاهش فوریت دفع ادرار، به ویژه در مردان دارای غده پروستات بزرگ شده پیوند خورده است.

تمرینات عضلات کف لگن  

تمرینات عضلات کف لگن که به نام کگل نیز شناخته می شوند به تقویت عضلات کنترل کننده دفع ادرار و جریان آن کمک می کنند.

ویتامین C

مصرف مکمل های ویتامین C به واسطه توانایی آنها در مبارزه با استرس اکسیداتیو توصیه می شوند. استرس اکسیداتیو می تواند اعصاب اطراف مثانه را تحریک کرده و به از دست دادن کنترل ادرار منجر شود.

کاهش وزن 

حمل وزن اضافه برای مفاصل انسان مضر است، و همچنین می تواند موجب کاهش انعطاف پذیری در عضلات پشتیبان مثانه شود که بی اختیاری ادراری یکی از عوارض آن است.

کوئرستین 

کوئرستین، نوعی فلاونوئید و یک درمان ضد التهاب طبیعی است که به کاهش فوریت دفع ادرار مرتبط با مثانه بیش فعال کمک می کند.

گوشا جینکی گان 

برخی مطالعات در ژاپن نشان داده اند که گوشا جینکی گان (Gosha-jinki-gan)، دارویی که از ترکیب چند گیاه دارویی تهیه می شود، با کاهش تکرر ادرار، انقباض های مثانه، و دفع ادرار شبانه برای مردان و زنان پیوند خورده است.


بیشتر بدانید : علت بی اختیاری ادرار و روش هایی برای رفع آن

بیشتر بدانید : بیماری های مثانه در بانوان را جدی بگیرید

بیشتر بدانید : رنگ ادرار چه اسراری از درونتان را فاش میکند؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:asriran.com


 
 
 

X