رهایی از گلو درد با چند راهکار خانگی
 گلو درد به ویژه در پاییز و زمستان رایج است اما همیشه علت آن سرماخوردگی نیست، در ادامه به مهم ترینن علل گلو درد و روش های درمانی آن اشاره می شود

 درمان خانگی گلودرد

التهاب دردناک گلو را که ممکن است این روز‌ها بسیار شایع باشد، می‌توانید با این روش‌های طبیعی درمان کنید.گلو درد نتیجه التهاب گلو است، بعضی از علل اصلی این بیماری عبارتند از:

  • عفونت‌های ویروسی، باکتری یا عفونت‌های قارچی
  • آلودگی
  • سیگار
  • هوای خشک
  • فریاد بیش از حد
  • نوعی واکنش آلرژیک

این بیماری اغلب موجب سردرد، درد معده، سرماخوردگی معمولی و تورم غدد گلو می شود اگرچه گلودرد بسیار رایج است، اما باید به سرعت آن را درمان کرد. برای این کار افزون بر مراجعه به پزشک، می‌توانید برخی از درمان‌های ساده و طبیعی را برای کاهش دردگلو امتحان کنید که بسته به نوع علت، می‌تواند موثر باشد.


 استفاده از مقداری عسل

عسل نوعی سرکوب کننده طبیعی سرفه است و خوردن  یک قاشق غذاخوری عسل کافی است که به کاهش سرفه شبانه به ویژه در کودکان کمک کند. اگر طعم عسل را دوست ندارید، افزودن آن به چای گرم یا آب هم می‌تواند به گلو درد کمک کند.

بیشتر بدانید : کالری یک قاشق عسل + خواص عسل برای سلامت


مقداری سیر بجوید

شاید هرگز به جویدن سیر فکر نکرده باشید، اما این یک راه عالی برای تسکین گلودرد است. سیر به دلیل دارا بودن ماده شیمیایی به نام آلیسین، می‌تواند باکتری‌هایی را که به گلو آسیب می‌رساند از بین ببرد.


سرکه

سرکه سیب، به علت خواص ضد باکتریایی اش برای درمان گلودردچرکی مفید است. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ و یک قاشق چای خوری آب لیمو و عسل را به  یک فنجان آب گرم اضافه کنید و آن را به آرامی بنوشید.مصرف این نوشیدنی دو یا سه بار در روز به زودی شما را از درد و التهاب، رهایی می دهد.

همچنین، می‌توانید محلول سرکه سیب را در گلویتان غرغره کنید. یک قاشق چای خوری نمک و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم مخلوط و  آن را چند بار در روز، غرغره کنید.


 آب لیمو را با عسل بنوشید

ترکیب مرکبات مانند لیمو و عسل می‌تواند به بهبود گلو درد  کمک کند. یک قاشق غذاخوری عسل را با آب لیمو مخلوط کنید و هر زمان که لازم باشد، آن را بنوشید.

بیشتر بدانید : دمنوش هایی که برای درمان گلو درد معجزه می کند

 زردچوبه

درمان دیگر برای گلو درد، زردچوبه است که دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی قوی است. یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و این نوشیدنی را به آرامی در صبح و با معده خالی بنوشید. این کار را یک بار در روز برای سه یا چهار روز متوالی انجام دهید.


بیشتر بدانید : درباره گلودرد های خطرناک بیشتر بدانیم

بیشتر بدانید : درمان گلو درد با چه روش هایی امکانپذیر است؟

بیشتر بدانید : درمان گلودرد با غرغره های طبیعی

گردآوری: گروهه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com