پیاده روی برای فردی که سیاتیک دارد، خوب است؟
درد سیاتیک دردی است که تمام فعالیت های روزمره فرد را درگیر می کند، اما آیا با پیاده روی می توان به درد سیاتیک غلبه کرد؟ به تحقیقاتی که در این باره انجام شده اشاره می شود

آیا فردی که سیاتیک دارد می تواند پیاده روی کند؟

 درد سیاتیک یک درد شدید است که از ناحیه لگن به سمت ران و ساق پا تیر می‌کشد. بسیاری از بیماران ما که درد سیاتیک را تجربه کرده‌اند این درد را یکی از شدیدترین دردهایی می دانند که در طول عمر خود داشتند.

یکی از علت‌های اصلی سیاتیک دیسک کمراست . درمان آن نیازمند انجام ورزش بعد از درمان های طب فیزیکی یا درمان های جراحی است. اگر فشار روی عصب شما به اندازه کافی کم شد که این را می‌توانید در تست نوار عصب و عضله ببینید یا از نظر بالینی درد انتشاری شما به پا کم شد می توانید ورزش های دینامیک را به آرامی شروع کنید. فراموش نکنید ورزش های دینامیک ابتدا از داخل آب شروع می شود یعنی آب درمانی. ‌

بیشتر بدانید : بهترین زمان برای پیاده روی چه زمانی است ؟

بیشتر بدانید : علت درد رگ سیاتیک چیست و درمان درد سیاتیک چگونه است؟

در آب درمانی ، باید ابتدا از ناحیه کم عمق آب راه رفتن را شروع کنید به شیوه ای که به بیماران  مبتلا به دیسک کمر آموزش داده می شود. پیاده روی ابتدا باید از شدت کم شروع و بعد زیاد و در سطوح صاف انجام شود و حرکت به صورت قدم به قدم باشد . بهتراست  قبل از شروع ورزش برای سیاتیک ابتدا ورزش‌های مربوط به کمر را انجام دهید. در هنگام راه رفتن و شروع راه رفتن عضلات ناحیه شکم و لگن را منقبض کنید یعنی شکم را داخل دهید و عضلات باسن را سفت کنید و قدم های کوتاه بردارید.

 5 دقیقه در روز از کفش کتانی مناسب و دارای قابلیت ارتجاعی استفاده کنید سپس می‌توانید این زمان را کم کم و روزانه اضافه کنید یعنی روزی حدود 5 دقیقه به شما کمک می کند که مجدد درد سیاتیک شما در اثر پیاده روی و ورزش عود نکند.

بیشتر بدانید : درمان درد سیاتیک پا با چند روش ساده

بیشتر بدانید : آنچه باید در مورد عصب سیاتک و درد سیاتیک بدانید

بیشتر بدانید : چند روش خانگی برای درمان درد سیاتیک

بیشتر بدانید : دیسک کمر و سیاتیک چه تفاوتی دارند؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com