امروزه، همه ما از این موضوع آگاه هستیم که بعضی محصولات حاوی مواد سمی‌می‌باشند. و دقت می‌کنیم که از آنها استفاده نکنیم، اما با.....

 

 

امروزه، همه ما از این موضوع آگاه هستیم که بعضی محصولات حاوی مواد سمی‌می‌باشند. و دقت می‌کنیم که از آنها استفاده نکنیم، اما با وجود این همه احتیاط بعضی مواد شیمیایی مضر از طریق آبی که مصرف می‌کنیم، آرایشی که می‌کنیم یا شلوارهای لی که می‌پوشیم، وارد بدن ما می‌شوند. بعضی از خانم ها با استفاده از وسایل آرایشی و مواد پاک کننده مواد شیمیایی مضر را وارد خانه خود می‌کنند، و غافل از اینکه مشکلاتی را برای سلامتی خود به وجود می‌آورند.

در جعبه دارویی شما چه چیزهایی وجود دارد؟

بعضی از محصولات که به طور مرتب روزانه استفاده می‌کنید- خمیر دندان و خمیر اصلاح- حاوی فنولها، مواد شیمیایی سرطان زا می‌باشند که این مواد حتی در صابون لباسشویی و مواد پاک کننده نیز وجود دارند.

در مورد صابون لباسشویی و مواد پاک کننده موضوع به این حادی نمی‌باشد، چون که می‌توانید از دستکش استفاده کنید. اما وقتی این مواد وارد خمیر دندان و خمیر اصلاح می‌شوند، و انسان به گونه ای دیگر می‌شود. هر دو این موارد به دهان نزدیک می‌شوند و احتمال در معرض فنولها قرار گرفتن بیشتر می‌شود، و همچنین این کف ها حاوی مواد سمی‌می‌باشند. و حتی یک مقدار کم فنول مشکلات تنفسی را به همراه دارد. بهترین راه این است که از خمیر دندان و خمیر اصلاح طبیعی استفاده کنید، خمیرهایی که از روغن بادام یا نارگیل ساخته شده اند.

طراوت را به طور طبیعی به پوست خود ببخشید.

خیلی از خانمها از اوایل صبح صورت خود را گریم می‌کنند. استفاده از مواد آرایشی زیان هایی را به همراه دارد. صنعت آرایشی بزرگترین استفاده کننده از مواد شیمیایی مضر می‌باشد. یکی از مواد تشکیل دهنده ریمل فرمالدئید می‌باشد، یا رزین پلاستیکی در رژه لب استفاده می‌شود. حتی ممکن است در سایه چشم و سرخاب، پودر تالک آلوده پیدا شود، یا خیلی از وسایل آرایشی دارای حلالهای شیمیایی می‌باشند، که همه اینها سرطان زا هستند. پس چرا ریسک می‌کنید؟ همه خانم ها به جای این مواد شیمیایی و مصنوعی باید از روغن های گیاهی و دیگر مواد طبیعی استفاده کنند و سلامتی خود را تضمین کنند.

مراقبت از موها:

وقتی از موها مراقبت می‌کنیم یعنی مواظب سلامتی خود می‌باشیم. پوست سر دارای منافذی است که به راحتی مواد شیمیایی را جذب می‌کند. خیلی از محصولات مربوط به مو، از رنگ مو گرفته تا شامپو و اسپری ها، حاوی رنگ ها، قطران زغال سنگ، آمونیاک، فرمالدئید، رزین‌‌های پلاستیکی و رایحه مصنوعی می‌باشند که همه اینها سلامتی انسان را به خطر می‌اندازند، مشکلاتی از قبیل آماس پوستی، سرطان و یا کوری را به همراه دارند. به جای این مواد شیمیایی از مزایای مواد طبیعی و مغذی بهره ببرید. همه شما می‌توانید برای موی خود محصولاتی را در منزل تهیه کنید. مثلا برای تهیه رنگ موی تیره، چای سیاه یا قهوه را استفاده کنید و برای روشن تر شدن از آب لیمو استفاده کنید. برای ساختن شامپو، جوش شیرین پخته شده را روی پوست سر بکشید، سپس آبکشی نمایید. این ماده بهتر از شامپوهای تجاری می‌باشد، چون که این شامپوها مواد شیمیایی را روی مو و پوست سر بر جا می‌گذارند. و آب پرتقال و آب مخلوط به عسل را به عنوان اسپری به کار ببرید.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ 
اختصاصی سیمرغ    www.seemorgh.com/health
 
مطالب پیشنهادی:
نکاتی برای حفظ سلامتی و زیبایی لبها
رهایی از خشکی پوست در پاییز و زمستان
سوالاتی که زنان باردار درباره زيبايي مي پرسند
آیاعلائم خالهای بدخیم را می دانید؟!
ریزش مو