تقویت ناخن ها با سیر
 همه ما به سلامت و زیبایی ناخن هایمان اهمیت می دهیم. ناخن های نازیبا و شکنندده برای ما یک کابوس هستند و مسلما به دنبال دارویی برای رفع این مشکل خواهید بود

استفاده از سیر برای داشتن ناخن هایی محکم و زیبا

همه ما به سلامت و زیبایی ناخن هایمان اهمیت می دهیم. ناخن های نازیبا و شکنندده برای ما یک کابوس هستند و مسلما به دنبال دارویی برای رفع این مشکل خواهید بود.

سیر از بسیاری جهات برایمان مفید است. اول از همه ادویه ای است که غذایمان را خوشمزه می کند. به علاوه برای سلامت شما عالی استو خواص ضد التهابی ودیورتیک دارد و حتی برای جلوگیری از برخی سرطان ها مفید است.

در این مقاله به شما می گوییم که سیر یک عامل موثر در زیبایی ناخن هایتان است و چگونه می تواند به سلامت ناخن ها کمک کند.


سیر درمانی برای تقویت ناخن ها

ناخن ها به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی تضعیف می شوند و سیر یک گزینه عالی و طبیعی برای کمک به سخت شدن آن ها ست اگر چه بوی بسیار تندی دارد ولی اثر تقویت آن روی ناخن ها ارزش امتحان کردن را دارد.

سیر ب تغذیه ناخن ها کمک می کند برای این کار پوست دو حبه سیر را گرفته و خرد کنیدو در یک کاسه آب بریزید و بعد از 15 تا 20 دقیقه سیرها را از آب دراورده و انگشتانتان را حدود 15 دقیقه یا بیشتر در آب قرار دهید.


پولیش ناخن با سیر

سیر

یک حبه سیر را پوست گرفته و پوره کنید و به پولیش بی رنگ ناخن اضافه نمایید و مستقیما روی ناخن ها قرار دهید. نگران نباشید سیر برای پوستتان حساسیتی ایجاد نمی کند. این کار به سخت شدن ناخن ها کمک زیادی می کند.


سفت شدن و آبرسانی به ناخن ها با روغن زیتون و سیر

یک ظرف پولیش خالی را برداشته و سیر را پوست گرفته پوره کنید و به همره مقداری روغن زیتون داخل ظرف پولیش بریزید و به مدت 15 دقیقه روی ناخن هایتان قرار دهید. سیر ناخن ها را سفت کرده و روغن زیتون به ناخن ها آبرسانی می کند.  در صورت تمایل می توانید روغن بادام را جایگزین روغن زیتون نمایید.


رشد سریع تر ناخن ها با ترکیب روغن زیتون، سیر و لیمو ترش

سیر را پوست گرفته له کند و آب لیمو ترش و روغن زیتون به آن اضافه کرده و انگشتانتان را به مدت 10 دقیقه در این ترکیب بگذارید. این ترکیب به رشد سریعتر ناخن هایتان کمک می کند. توصیه می کنیم برای گرفتن نتیجه بهتر روزانه یا چند با ر در هفته از این ترکیب استفاده کنید. می توانید این ترکیب را در یخچال نگهداری نموده و روزانه از آن استفاده نمایید.

بیشتر بدانید : 8 شکل و ظاهر غیر متعارف ناخن ها معرف 8 مشکل بزرگ در سلامتی

بیشتر بدانید : 8 واقعیت که ناخن ها در مورد سلامت شما بیان می کنند

بیشتر بدانید : بیماری های ناخن و آشنایی با ساختار ناخن


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ