5 اصل مراقبت از پوست دور چشم که مانع از پیری زودرس می شود
برای مراقبت از پوست اطراف چشم نیاز به خرید کرم های گران قیمت ندارید با این که نمی توانیم انگار کنید که بسیاری از این کرم ها واقعا موثر هستند ولی تنها راه مراقبت از پوست ظریف اطراف چشم نیستند

5 روش مراقبت پوست دور چشم

پوست اطراف چشم شما نازک تر از پوست صورت است و غدد سبابه برای تولید چربی ندارد بنابراین مراقبت از آن در برابر اشعه خورشید، سموم و سایر عوامل پیری ضروری تر است.

برای مراقبت از پوست اطراف چشم نیاز به خرید کرم های گران قیمت ندارید با این که نمی توانیم انگار کنید که بسیاری از این کرم ها واقعا موثر هستند ولی تنها راه مراقبت از پوست ظریف اطراف چشم نیستند.

متاسفانه در بسیاری از موارد پوست اطراف چشم علایم زودرس پیری را نشان می دهند. مشکل اینجاست که بسیاری از افراد پوست دور چشم خود را در مقابل اشعه ماورا بنفش و سایر آلودگی ها محافظت نمی کنند.

در این مقاله ما به شما روش های اساسی برای محافظت از پوست اطراف چشم را می آموزیم

شایع ترین مشکلات اطراف چشم مثل حلقه های تیره، خطوط ظریف و جمع شدن آب و تورم زیر چشم است که خوشبختانه را روش هایی ساده و مقرون به صرفه می توانید از آن ها پیشگیری کنید.

بیشتر بدانید : سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود ؟

بیشتر بدانید : رفع تیرگی و پف زیر چشم با روش های طب سنتی


اطمینان از هیدراتاسیون پوست دور چشم

پوست هیدراته الاستیسیته طبیعی خود را حفظ می کند بنابراین خطر چروک و ایجاد کیسه های متورم در زیر چشم کاهش پیدا میکند. اطمینان از آبرسانی مناسب یکی از بهترین راه های مراقبت از پوست اطراف چشم شماست. هنگامی که این ناحیه خشک می شود حالت انعطاف پذیر خود را از دست داده و دچار چین و چروک می شود. چون حاوی غدد سباسه نیست که به حفظ آب پوست کمک کند.

بنابراین لازم است یک مرطوب کننده خوب انتخاب کنید ترجیحا با اجزای غیر تحریک زا. مرطوب کننده ای که اطراف چشم استفاده می کنید نباید باعث ایجاد سوزش چشم شود.

همچنین می توانید از مواد طبیعی برای آبرسانی پوست زیر چشم استفاده کنید.

خیار

ترکیب روغن اسانس گل ز با روغن نارگیل

شی باتر

ژل آلوئه ورا


ماساژ دور چشم

ماساژ دور چشم می تواند از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کند. ماساژ گردش خون را تحریک کرده و به کاهش کیسه های زیر چشم، حلقه های تیره و چین و چروک کمک می کند.

ماساژ چشم یک راه خوب برای تخلیه مایع اضافه جمع شده زیر چشم است.

ابتدا انگشتتان را با روغن یا کرم مرطوب کننده آغشته کنید و سپس به آارمی پوست اطراف چشم را ماساژ دهید. حدود 2 تا 3 دقیقه ماساژ را با فشار کم اعمال کنید اگر ماساژ را از سمت بیرون به داخل و انجام دهید موثر تر خواهد بود.

اگر زیر چشمتان کیسه های پف کرده دارید ماساژ چشم را از بیرون به داخل انجام دهید در غیر اینصورت برای کاهش و پیشگیری از چین و چروک زیر چشم باید ماساژ را از داخل به بیرون انجام دید.


خواب خوب اصلی اساسی برای مراقبت از پوست دور چشم

خواب خوب شبانه

کمبود خواب بلافاصله روی اطراف چشم تاثیر می گذارد. در واقع زمانی که خواب کافی نداشته باشید ممکن است کیسه های زیر چشم یا حلقه های تیره زیر چشمتان ایجاد شود.

مواد مغذی مانند ویتامین C، A و E و همچنین مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا3 و اسیدهای آمینه، بازسازی سلول ها را تسهیل می کنند و به حفظ طراوت پوست کمک می کنند. شما می توانید از مواد غذایی زیر برای تقویت پوست دور چشم استفاده کنید :

آجیل ها و دانه ها

میوه ها تازه و سبزیجات

گوشت کم چرب

ماهی چرب

روغن زیتون


استفاده از ضد آفتاب هر روزه برای مراقبت دور چشم

نور خورشید موجب نازک شدن پوست می شود و به ظهور لکه ها ، و چین خوردگی پوست کمک می کند. یکی از عوامل موثر بر سلامت پوست قرار نگرفتن در معرض نور خورشید است.

استفاده هر روز از کرم ضد آفتاب بسیار ضروری است به خصوص در پوست ناحیه زیر چشم.


بیشتر بدانید : علت جوشهای چربی سفیدرنگ زیر چشم چیست؟

بیشتر بدانید : چه غذاهایی باعث تیرگی زیر چشم می شوند؟تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ