بااین مواد خانگی چین و چروک صورت خود را از بین ببرید
 چین و چروک های پوستی می توانند آزار دهنده باشند اما شما به راحتی با مواد خانگی می توانید تا حدودی آن ها را از بین ببرید

 5 راهکار برای از بین بردن چین وچروک

یکی از بد‌ترین چروک‌ها برای خانم‌ها، چروک‌های دور چشم است که به‌دلیل عوامل گوناگونی مثل قرار گرفتن در معرض زیاد نور خورشید، بالا رفتن سن، رژیم غذایی ضعیف و بدون مواد مغذی، استعمال دخانیات و درست تمیز نشدن این نواحی به‌وجود‌ می‌آید.روش‌های مختلفی برای جلوگیری از به وجود آمدن این چروک‌ها و حتی درمان آن‌ها وجود دارد، در ادامه به بررسی چند روش خانگی خواهیم پرداخت.

 1-روغن‌ نارگیل 

روغن نارگیل یکی از معجزه‌گر‌های پوست محسوب می‌شود اما برای از‌بین بردن چروک‌های دور چشم کافی است ۲‌۳ قطره روغن نارگیل را قبل از خواب در نواحی چروک بمالید و آن منطقه را با نوک انگشت‌تان به آرامی ماساژ دهید. این کار را یک‌ماه انجام دهید تا نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

 2-روغن کرچک

روغن کرچک یک داروی موثر طبیعی برای درمان چروک‌هاست زیرا پوست را در مدت طولانی، مرطوب نگه می‌دارد.چند قطره روغن کرچک را کف دست خود بریزید و آن را زیر چشم و در نواحی چروک بمالید حدود ۲۰ دقیقه فرصت دهید تا روغن کاملا جذب شود. بهترین زمان برای استفاده از روغن کرچک،صبح و عصر است.

 3-روغن بادام 

یکی دیگر از داروهای طبیعی برای درمان چین و چروک‌ دور چشم،روغن بادام است. چند قطره روغن بادام را با عسل مخلوط کنید و آن را زیر چشم بگذارید و ماساژ دهید، نتیجه آن را بعد از چند ماه خواهید دید.

 4-خیار

خیار علاوه بر از بین بردن چین و چروک برای از بین بردن سیاهی دور چشم هم بسیار موثر است. شما می‌توانید خیار را حلقه کنید و هفته‌ای دوبار روی چشم‌های‌تان بگذارید.

 5-وازلین

وازلین یک پماد قدیمی است که خاصیت صاف کنندگی پوست را دارد و برای ازبین بردن چروک‌ها نیز موثر است. ابتدا صورت خود را با آب گرم بشویید و نواحی چروک را با وازلین ماساژ دهید. این کار را هر روز صبح و عصر تکرار کنید.

بیشتر بدانید : هشدار چین چروک پوست در مورد اشتباهات تغذیه

بیشتر بدانید : چطور از ایجاد چین و چروک های پیشانی پیشگیری کنیم؟

بیشتر بدانید : انواع گوناگون چین چروک های پوستی

بیشتر بدانید : دلایل چین و چروک پوست که هیچ ربطی به افزایش سن ندارد!!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com