6 تغییر ساده و مهم برای حفظ سلامت و عمر طولانی تر
 حفظ سلامت کلی بدن و به طبع آن داشتن عمر طولانی مسئله ای است که همه ما به دنبال آن هستیم، امابرای حفظ سلامت لازم است تغییراتی نه چندان بزرگ در زندگی خود ایجاد کنیم که در ادامه به آنها اشاره می شود

چند تغییر ساده که تاثیر چشمگیر بر سلامت دارد

اعمال عادت های سالم در سبک زندگی می تواند برای برخی دشوار به نظر برسد. اما نیازی نیست تا روال زندگی خود را برای بهبود شرایط سلامت خود به طور کامل تغییر دهید. گاهی اوقات چند تغییر ساده و کوچک تمام آن چیزی است که برای خواب بهتر، استرس کمتر، و بدنی سالم‌تر نیاز دارید.

فصل بهار زمان خوبی برای آغاز این تغییرات در سبک زندگی است زیرا با بهبود شرایط آب و هوایی انجام فعالیت هر چه بیشتر قابل مدیریت است.


پروتئین بیشتری مصرف کنید

پژوهش ها نشان داده اند بزرگسالانی که کمتر از 65 سال سن دارند برای حفظ سلامت مطلوب خود باید به ازای هر کیلوگرم از وزنشان 0.8 گرم پروتئین غذایی مصرف کنند. پس از 65 سالگی، شما باید مصرف 1 تا 1.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن خود را هدف گذاری کنید. به عنوان مثال، فردی با 150 پوند (68 کیلوگرم) وزن، حداقل باید 68 گرم پروتئین در روز مصرف کند.

شما می توانید یک منبع غذایی کامل پروتئین را به وعده های غذایی روزانه خود اضافه کنید. این می تواند به معنای استفاده از تخم مرغ یا جو دوسر در صبحانه، و پروتئین بدون چربی، مانند ماهی، توفو، یا مرغ در ناهار یا شام باشد.

بیشتر بدانید : منابع پروتئین + میزان پروتئین مورد نیاز برای افراد مختلف

بیشتر بدانید : 9 باور غلط درباره پروتئین که باید فراموش کنید!


برای مراقبت از خود زمان اختصاص دهید

مراقبت از خود تنها شامل روتین های پیچیده مراقبت از پوست نمی شود. در واقع، مراقبت از خود شامل فعالیت های ظریفی است که به حفظ مرزهای سالم کمک می کنند. گاهی اوقات این می تواند به سادگی مهربان و محترمانه صحبت کردن با خود باشد.


تحرک بیشتری داشته باشید
حفظ سلامت

هدف کوچکی را برای خود تعیین کنید تا تحرک بیشتری در روتین زندگی روزانه خود داشته باشید، به ویژه اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه و انجام ورزش ندارید.

تغییرات کوچک نیز می توانند تاثیر چشمگیری به همراه داشته باشند. اگر نمی توانید زمان کافی برای ورزش روزانه اختصاص دهید، پیاده‌روی، استفاده از پله به جای آسانسور، و انجام کارهایی که شما را در مسیر تحقق هدف تحرک بیشتر نگه می دارند نیز مفید خواهند بود.


تنفس عمیق را فراموش نکنید

ورزش و رژیم غذایی سالم از جمله ارکان کلیدی حفظ سلامت بدن محسوب می شوند، اما نباید اختصاص زمان برای کسب آرامش و دوری از استرس را فراموش کنید. مدیریت استرس می تواند به حفظ عملکرد مطلوب و درست سیستم ایمنی، دستگاه گوارش، و خواب بهتر کمک کند. خوشبختانه نیازی نیست تا برای کسب آرامش حتما در کلاس یوگا شرکت کنید زیرا تمرینات تنفس عمیق نیز گزینه ای راحت و ساده برای کاهش تنش و استرس در بدن هستند.

بیشتر بدانید : کاهش استرس با ماساژ نقاطی خاص در بدن 

بیشتر بدانید : کاهش سریع استرس با چند روش ساده و مهم


هر روز حرکات کششی انجام دهید

حتی فعالیتی به سادگی انجام حرکات کششی می تواند تفاوت قابل توجهی در سلامت کلی شما ایجاد کند. انجام حرکات کششی از این جهت اهمیت دارد که بدن را برای تحریک بیشتر بدون تجربه درد آماده نگه می دارند.

شما می توانید روز خود را با انجام حرکات کششی به مدت 10 دقیقه آغاز کنید. پس از چند ساعت خواب شبانه و عدم تحرک که سفتی و خشکی بدن را در پی دارد، انجام حرکات کششی می تواند به بهبود این شرایط کمک کند. یکی از حرکات ساده ای که می توانید مد نظر قرار دهید دراز کشید روی زمین و جمع کردن زانوی پای چپ در سینه و حلقه کردن دست ها اطراف همسترینگ است. همسترینگ را به آرامی و برای برای 30 ثانیه به سمت نیم تنه بالایی خود بکشید. سپس پا را رها کرده و این کار را با پای راست نیز تکرار کنید.


از خانه خارج شوید

بهار فصلی عالی برای حضور در فضای آزاد و افزودن تحرک بیشتر به زندگی روزانه است. حضور در فضای آزاد نه تنها به بهبود خلق و خو کمک می کند، بلکه با تحرک بیشتر می توانید تناسب اندام خود را نیز بهبود ببخشید.

افرادی که در فضای آزاد ورزش می کنند، نسبت به افرادی که در فضای داخلی ورزش می کنند، لذت بیشتری از تمرینات ورزشی خود برده و احتمال بیشتری دارد این روند را ادامه دهند.


بیشتر بدانید : حفظ سلامت قلب با رعایت این توصیه ها

بیشتر بدانید : حفظ سلامت مغز با اقداماتی ساده اما مهم

بیشتر بدانید : نکاتی توصیه شده برای سلامتی شما


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : asriran.com