این ویژگی ها را فقط از پدر به ارث می برید
روی ویژگی های کودکان هم مادر تاثیر دارد هم پدر اما در ادامه ویژگی هایی که از پدر خود به ارث می برید برای شما بازگو می کنیم

6 خصوصیت که فرزندتان از پدر خود به ارث می برد

 در ادامه از ژن هایی خواهیم گفت که احتمال اینکه آن ها را از پدر خود به ارث ببریم بیشتر است.

1- میزان قد

قد یک شخص را دست کم ۷۰۰ تنوع ژنتیکی تعیین می کند که هم از پدر و هم مادر به ارث می رسند. با این حال، از قرار معلوم عملکرد ژن قد پدر و مادر اندکی با یکدیگر متفاوت است. مثلاً ژن های پدر نقش مهمی در رشد فرزند و درنتیجه، قد او دارند.

2- مشکلاتی در سلامت دندان ها

در مواردی که پدر سلامت دندانی پایینی دارد، احتمال اینکه فرزند او بیشتر از همسن و سالانش مجبور به مراجعه به دندانپزشک شود، بیشتر است، حتی اگر مادر فرزند دندان های بسیار خوبی داشته باشد. همه ی مشکلات دندانی می تواند مستقیم از پدر به فرزند به ارث برسد.

3- جنسیت فرزند

پدرها مسئول صد در صد جنسیت فرزندان شان هستند. کروموزوم های X و Y، که معمولاً به عنوان کروموزوم های جنسی شناخته می شود، جنسیت فرزند را تعیین می کنند. دخترها از پدر خود یک کروموزوم X به ارث می برند که درنتیجه ی آن یک ژنوتیپ XX به وجود می آید. پسرها هم از پدر خود یک کروموزوم Y به ارث می برند که نتیجه ی آن یک ژنوتیپ XY است. از آنجایی که از مادر تنها کروموزوم های X به ارث می رسد، پدرها کنترل کامل جنسیت فرزندان را دارند.

4- چال گونه

در بسیاری از فرهنگ ها چال گونه را نشانه ی زیبایی و جذابیت می دانند. با این حال، دانشمندان چال گونه را یک نقص تعریف می کنند که در اثر کوتاهی ماهیچه های صورت به وجود می آید. چال گونه را ارثی می دانند چون یک ویژگی فیزیکی غالب است و بیشتر از پدر به ارث می رسد.

5- اثر انگشت

هیچ دو اثر انگشتی در دنیا عیناً مانند همدیگر نیست چون اثر انگشت یک الگوی منحصر به فرد است. با این حال، اثر انگشت یک فرزند ممکن است شبیه اثر انگشت پدرش باشد. الگوهای اثر انگشت، ویژگی ای ژنتیکی هستند که از پدر به فرزند به ارث می رسند.

6- عطسه کردن

شاید کسانی را دیده باشید که وقتی به خورشید یا نور شدید دیگری خیره می شوند، بی اختیار شروع به عطسه می کنند. این هم یک ویژگی ژنتیکی است که از پدرها به ارث می رسد. به این حالت، سندرم آچو (Achoo syndrome) گفته می شود و احتمال اینکه از پدر به فرزند به ارث برسد، بیشتر است.

بیشتر بدانید : علت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج چیست؟

بیشتر بدانید : آیا جنایتکار بودن ژنتیکی است؟

بیشتر بدانید : ویژگی های که از والدین به ارث می بریم، از خط لبخند تا میزان حافظه

بیشتر بدانید : پوست خوب محصول ژنتیک است یا مراقبت؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :rooziato.com