مطالعات نشان داده‌اند که ساختار مغز افرادی که رفتار آنها عصبی است متفاوت با ساختار مغزی افراد آرام است اين کشف می تواند در معالجه اختلالات .... 
دانشمندان دانشگاه ویسکانسین به نتیجه جالبی رسیده اند. آزمایشی که این دانشمندان روی نوعی از میمون ها که مغز آنها بیش از همه شبیه مغز انسان بالغ است، انجام داده اند، نشان داد که ساختار مغز میمون هایی که رفتار آنها عصبی است، متفاوت با ساختار مغزی میمون های آرام است.

به گزارش آریا به نقل از ریا نووستی، در میمون های عصبی بخشی بخصوص از مغز فعال است که پاسخگوی استرس و رفتار متهاجم است، حتی در صورتی که در محیطی آرام باشد.

یک سال و نیم بعد روی همین میمون ها آزمونی دوباره انجام شد. نتایج نشان دادند که میمون ها رفتار خود را تغییر نداده اند.

به گفته دانشمندان این کشف می‌تواند در معالجه اختلالات روانی استفاده شود، چرا که تا پیش از دریافت نتایج این آزمایش، دانشمندان نمی‌دانستند که متمایل بودن به رفتار عصبی می‌تواند در سنین کم نیز پدیدار شود و تا این حد پایدار باشد.

بدین ترتیب نتایج بدست آمده این نقطه نظر که کودکان بیش از حد خجالتی و یا بیش از حد ناآرام با گذشت زمان درست می‌شوند را رد کرده و به ضرورت درمان در سنین کودکی اشاره می‌کند. دانشمندان اعلام کردند: "در بسیاری موارد عامل تعیین کننده موفقیت در صورت تلاش برای بهبود بیمار از عصبی مزاج بودن می‌تواند کار روی این بخش معین از مغز باشد"
 
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
 
www.seemorgh.com/health
 
منبع:بازیاب
 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X