نتایج مطالعات فوق تایید كرد كه كمبود شدید این ویتامین با كاهش بازده این افراد در تست‌های ذهنی و نیز كوچك‌ترشدن اندازه مغز آنها ارتباط دارد.


نتایج یك آزمایش جدید نشان داد: سالمندانی كه مقدار ویتامین B12 در خون آنها پایین است، بیشتر در معرض خطر كوچكتر شدن و تحلیل مغز و همچنین از دست دادن مهارت‌های ادراكی قرار دارند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر كریستین تانگنی از متخصصان برجسته مركز پزشكی دانشگاه راش در شیكاگو و همكارانش  این مطالعه را روی 121 شركت كننده 65 ساله و بالاتر كه در منطقه جنوب شیكاگو زندگی می‌كردند، انجام دادند.

نمونه‌های خونی این افراد از نظر میزان ویتامین B12 و متابولیت‌های مرتبط با این ویتامین كه می‌تواند نشان‌دهنده كمبود آن باشد، مورد آزمایش قرار گرفت. همچنین آزمایشاتی برای بررسی مهارت‌های حافظه‌ای و ذهنی‌ شركت كننده‌ها انجام گرفت.

بنابر گزارش روزنامه هرالدسان، حدود 5/4 سال بعد با تهیه تصاویر ام . آر . آی از مغز شركت‌كنندگان، اندازه این عضو حیاتی و سایر علائم آسیب‌های مغزی احتمالی در این افراد بررسی شد.

نتایج مطالعات فوق تایید كرد كه كمبود شدید ویتامین B12 با كاهش بازده این افراد در تست‌های ذهنی و نیز كوچك‌ترشدن اندازه مغز آنها ارتباط دارد.

نتایج این مطالعات به طور مفصل در مجله «نورولوژی» منتشر شده است.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Isna.ir

مطالب پیشنهادی :
روشی برای درک منشأ ذهن انسان
این 3میوه باعث تقویت ذهن شما می شود!
تاثیر قصه ها بر ذهن کودکان
چگونه خاطره بد را از ذهن پاک کنیم؟
گزينهای ساده و ارزان برای تقويت ذهن 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X