در صورتی که لیزر درمانی به طور صحیح انجام نشود، ممکن است منجر به پر رنگ تر شدن لکه های صورت گردد.
دکتر امیر هوشنگ احسانی با اشاره به این که لیزر، درمانی موثر جهت برطرف کردن کک و مک و ضایعات آفتابی پوست (لفتیگو) است گفت: با وجود این که ضایعات کک و مک پس از درمان با لیزر به خوبی برطرف می شود، ولی اگر فرد، پس از انجام لیزر، از ضد آفتاب مناسبی استفاده نکند یا ضد آفتابش را هر سه ساعت یک بار تجدید نکند این ضایعات حتی پس از برطرف شدن برگشت پذیر است.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر این که استفاده از لیزر در افراد مختلف باید با احتیاط صورت گیرد یادآور شد: بیمار پس از لیزر درمانی،‌ نباید پوسته‌ها را بکند و حتی الامکان در معرض تابش نور آفتاب قرار نگیرد.

احسانی در ادامه خاطر نشان کرد: لیزر به عنوان درمان کمکی در کنار داروهای ضد لک و ضد آفتاب در درمان کک و مک کاربرد دارد.

وی هم چنین یادآور شد: تعداد جلسات لیزر با توجه به نوع و محل ضایعه و نوع دستگاه صورت می گیرد و نتیجه مطلوب علاوه بر رعایت مراقبت های لازم توسط بیمار به مهارت و تجربه کافی پزشک بستگی دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه لیزر درمانی باید فقط توسط پزشک متخصص پوست صورت گیرد گفت: در صورتی که لیزر درمانی به طور صحیح انجام نشود، ممکن است منجر به پر رنگ تر شدن لکه های صورت گردد.

دکتر احسانی در پایان یادآور شد: با توجه به انتخاب صحیح بیمار و انجام مراقبت های لازم پس از انجام لیزر، این روش در برطرف کردن کک و مک اثرات موثری در برخواهد داشت.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


مطالب پیشنهادی:
دارویی گیاهی علیه کک و مک
آیا پوست تان کک و مک دارد؟
تاثیر بعضی از مواد بر روی کک مک
15 راه حل معجزه آسا علیه کـک‌ومـک
باکک ومکهای صورت چکار کنیم؟
 
 

 
X