روشی امیدبخش توسط دانشمندان برای شفای قلبهای شكسته ابداع شده است .
 
دانشمندان روشی را ابداع كرده‌اند كه به كمك آن سلولهای ماهیچه قلب را ترغیب می‌كنند كه دوباره وارد چرخه سلولی شوند و به این ترتیب به سلولهای بالغ متمایز شده امكان می‌دهد تقسیم شوند و بافت سالم قلب را پس از تجربه حمله قبلی در گذشته، دوباره تولید و تكثیر نمایند.این پژوهش فعلا روی موشهای آزمایشگاهی و در بیمارستان اطفال بوستون صورت گرفته و شرح آن در مجله «سلول» منتشر شده است.
بر اساس این گزارش،اگر مكانیسم‌های مشابه كه توسط محققان شناسایی شده‌اند روی قلب انسان كارایی داشته باشند،فرصت‌های واقعی بسیاری برای درمان بیماران قلبی با شیوه‌های جدید و موثرتر فراهم خواهد آمد و امیدی تازه برای شفای این بیماران تا حد مطلوب و غیرمنتظره بوجود خواهد آمد.
محققان می‌گویند: اگر این روش عملی شود امكان درمان مبتلایان به حمله قلبی،بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و كودكان مبتلا به نواقص قلبی مادرزادی فراهم خواهد شد.كلید اصلی این روش جدید،یك فاكتور رشد موسوم به (NRG1) است. پیش از این گمان می‌شد قلب قادر به ترمیم خود نیست اما پژوهش اخیر نشان داده است كه سلولهای بالغ نیز تا حدودی توانایی آن را دارند كه در سطحی پایین‌تر جایگزین خود را تولید كنند.محققان دریافتند:تحریك میوستیت‌های تمایز یافته برای تكثیر می‌تواند چاره كار باشد.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:isna.ir
 
مطالب پیشنهادی:
نتایجMRI از مغز عاشقان!!
با قرص هم میتوان عاشق شد!؟
منبع عشق در سر است و نه در قلب!
روغن زیتون و قلب!
برای سلامتی قلب چگونه تغذیه کنیم ؟
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X