مصرف آنتی بيوتيك‌ها می‌تواند تاثير بسيار متفاوتی در درمان بافت واژينال آسيب ديده به هنگام تولد نوزاد داشته باشد.به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،
جراحات واژینالی در20 درصد از زنان به هنگام تولد نوزاد بروز می‌كند. این در حالی است كه آن دسته از زنان كه در تحقیقات اخیر از آنتی بیوتیك‌ها استفاده كرده‌اند، بهبود و ترمیم جراحات و عفونت‌های آنها طی دو هفته پس از انجام جراحی زایمان، سه برابر موارد دیگر پیشرفت داشته است.

 

 

«یاسرال سعید» از محققان دانشگاه پزشكی استندفورد و مدیر بخش مادران و نوزادان این دانشگاه گفت:‌افزودن عفونت در بافت‌های اطراف پس از زایمان، سهم به سزایی در وضعیت جسمانی و روحی مادر دارد.

در این تحقیقات تنها 4 بیمار از 49 مورد بیمارانی (یعنی حدود 2/8 درصد) كه تحت درمان با آنتی بیوتیك‌ها قرار گرفته‌اند، طی دو هفته پس از زایمان دچار عفونت شده‌اند؛ در حالی كه از 58 بیمار گروه دیگر كه مسكن مصرف كردند 14 نفر (1/24 درصد) با این مشكلات مواجه بوده‌اند.

 

از آنجا كه جامعه تحقیقاتی در این مطالعه كوچك بوده است، محققان می‌گویند: تفاوت بسیار بزرگی در نتایج این یافته‌ها حاصل شده است و بدین ترتیب اختلاف نظر پزشكان در معرض تاثیر و سودمند بودن مصرف آنتی بیوتیك‌ها در چنین مواردی كاملا باید از بین رفته باشد.

 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
 
www.seeemorgh.com/health
 

 

 

 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X