تتت


روغن درخت چای دارای خواص زیادی است که یکی از آنها خاصیتی شبیه هب آنتی بیوتیک هاست. در ادامه به چند مسئله مهم در رابطه با این خاصیت روغن درخت چای اشاره می کنیم.

روغن درخت چای یا آنتی بیوتیک !

 نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد روغن درخت چای را می‌توان برای مقابله با عفونت‌ها جایگزین آنتی بیوتیک‌ها کرد.

 محققان از خواص آنتی باکتریال روغن درخت چای استفاده کرده اند تا پوشش زیست فعالی تولید کنند که باکتری‌ها را از تجهیزات پزشکی دور ‌کند. این یافته‌ می‌تواند به از بین بردن میلیون‌ها مورد عفونت درسال کمک کند.

هر چه میزان مصرف آنتی بیوتیک‌ها بیشتر شود، تاثیرگذاری آن ها کمترمی‌شود و در نتیجه باکتری‌ها دربرابرداروهایی با خواص آنتی باکتریال مقاوم می‌شوند.

روغن درخت چای جایگزینی مناسب برای آنتی بیوتیک

این روزها عفونت مرتبط با زیست لایه‌ها  به نگرانی فزاینده ای تبدیل شده است. زیست‌لایه به یک یا چند نوع میکروارگانیسم یا ریزجاندارها می‌گویند که می‌توانند روی سطوح مختلفی رشد و زندگی کنند. ریزجاندارهایی که زیست‌لایه را تشکیل می‌دهند شامل باکتری، قارچ و تک‌یاخته هستند.

از روغن درخت چای نباید به صورت خالص استفاده شود (مگر درصورت توصیه پزشک متخصص)، زیرا به وسیله پوست جذب می‌شود. پس باید از آن همیشه در مقادیر کم و باملایمت استفاده کنید. از طرفی ممکن است باعث خارش و در برخی موارد حساسیت شود.

همچنین روغن درخت چای نباید خورده شود، زیرا امکان مسمومیت وجود دارد و از این رو باید دور از دسترس کودکان قرار بگیرد.گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com


 
 
 

X