هلیکوباکتر پیلوری چیست؟ + درمان هلیکوباکترپیلوری
 هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری است که باعث بروز بیماری و عفونت معده می شود، در این مطلب به خوراکی هایی اشاره می شود که به درمان این باکتری کمک می کنند

 درمان هلیکوباکترپیلوری Helicobacter pylori با چند خوراکی

هلیکوباکتر پیلوری Helicobacter pylori باکتری است که آلوده کننده معده است که می تواند بیماری زخم معده مزمن ایجاد کند. درحالی که درمان های طبیعی نمی تواند باکتری را از بین ببرد، ممکن است به کاهش باکتری ها کمک کند.

بیشتر بدانید : هلیکوباکتر پیلوری می تواند شما را به کدام بیماری های دیگر مبتلا کند؟


التهاب معده ناشی از این باکتری می تواند به گاستریت، زخم و حتی سرطان معده منجر شود. عفونت های هلیکوباکتر پیلوری به طورمعمول نیاز به درمان سه گانه با دوآنتی بیوتیک ومهار کننده پروتون پمپ دارد. آنتی بیوتیک ها می توانند عوارض جانبی ایجاد کند. استفاده از درمان های طبیعی ممکن است در پیشگیری ازاین عوارض جانبی، حفاظت از معده، کمک به بدن برای مبارزه با عفونت و ارتقای سلامت کلی مفید باشد.

درمان طبیعی، بعید است که این باکتری را به طور کامل از بین ببرد وفرد ممکن است تصمیم به استفاده از این درمان ها در کنار درمان متعارف داشته باشد.
محققان طیف وسیعی از مطالعات را در زمینه روش های طبیعی برای درمان عفونت ها انجام داده اند.


درمان طبیعی هلیکوباکتر پیلوری

درمان هلیکوباکترپیلوری با عسل
عسل

عسل برای خواص ضد باکتری شناخته شده است و مردم از زمان های قدیم آن را به عنوان یک دارو استفاده کرده اند.یک مطالعه نشان داد که عسل رشد H. pylori را در سلول های معده سرکوب می کند.
 

هلیکوباکتری پیلوری و آلوئه ورا

آلوئه ورا یک داروی گیاهی است که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله: یبوست ، سم زدایی سلامت گوارشی التیام زخم

بیشتر بدانید : آب آلوئه ورا و خواص و مضرات نوشیدن آن برای سلامتی


جوانه بروکلی برای درمان هلیکوباکترپیلوری

نشان داده شده است که سولفورافان Sulforaphane، یک ترکیب که در جوانه های بروکلی یافت می شود، H. pylori را می کشد. مطالعات انجام شده اثرات مطلوب سولفورافان را در برابر باکتری های H. pylori نشان داده اند.


شیر برای درمان هلیکوباکتر پیلوری

لاکتوفرین Lactoferrin، گلیکوپروتئین موجود در شیر  هلیکوباکتر پیلوری را سرکوب می کند.


درمان هلیکوباکترپیلوری با چای سبز

چای سبز یکی از نوشیدنی های سالم است که شامل بسیاری از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است. در یک مطالعه آزمایشگاهی، چای سبز تعداد باکتری و میزان التهاب نمونه های  آلوده به H. pylori را کاهش داد.


پروبیوتیک و رفع باکتری هلیکوباکتر

انواع مختلفی از پروبیوتیک وجود دارد. بسیاری از افراد از بیفیدوباکتریوم استفاده می کنند که در محصولات لبنی و تخمیری یافت می شود تا از عفونت دستگاه گوارش جلوگیری شود.

تحقیقات نشان داده است که بیفیدوباکتریوم اثر خود را علیه H. pylori با رقابت با باکتری ها به روی بستر مخاطی معده می گذارد.


فتوتراپی و باکتری هلیکوباکتر

تحقیقات نشان می دهد که باکتری های  H. pylori به نور ماورای بنفش حساس هستند. فتوتراپی نشان داده است که تعداد باکتری ها در معده به طور معنی داری کاهش می یابد. با این حال، باکتری ها چند روز پس از فتوتراپی دوباره رشد می کنند.


ویتامین‌ و مکمل‌ برای درمان هلیکوباکتری پیلوری
قرص,کپسول,دارو

ویتامین C، ویتامین E و سلنیوم پس از درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان معده و مری می شوند.

یک مکمل مولتی ویتامین و معدنی با کیفیت بالا و قوی باید ویتامین C، ویتامین E و سلنیوم را در مقادیر نزدیک به آن هایی که در تحقیق بالا استفاده شده تامین کند، اگر چه شما ممکن است نیازمند ویتامین C بیشتر برای رسیدن به دوز کامل روزانه ۵۰۰ میلی‌گرم باشید. سیاه دانه واجد بسیاری از مزایای اثبات شده از جمله مبارزه با عفونت‌های هلیکوباکتر پیلوری است.

تحقیقات از سال ۲۰۱۰ نشان داد که در بیماران مبتلا به باکتری هلیکوباکتر، مصرف روزانه ۲ گرم پودر سیاه دانه همراه با امپرازول (کاهش دهنده اسید) در درمان هلیکوباکتر موثرتر از درمان معمول سه گانه کاهش دهنده اسید و دو آنتی بیوتیک متفاوت است. دوزهای سیاه دانه در یک یا سه گرم در روز تاثیر کمتری داشتند.
(قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.)

 

این مواد را مصرف نکنید یا مصرف آن ها را کاهش دهید تا از هلیکوباکتر پیلوری و علایم آن جلوگیری کنید:

  • کافئین
  • نوشیدنی‌های گازدار
  • ترشی‌ها و شورها
  • غذاهای پرادویه
  • غلات کم فیبر


بیشتر بدانید : هلیکو باکتر پیلوری موجب سرطان معده می شود؟

بیشتر بدانید : هلیکو باکتر واگیردار است؟


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com