دانشمندان می کوشند با بررسی فرآيند رشد استخوانی جنين در رحم مادر امکان بروز ناراحت های ناشی از پوکی استخوان را پس از تولد بويژه در سنين بزرگسالی کاهش دهند.
 

دانشمندان می‌کوشند با بررسی فرآیند رشد استخوانی جنین در رحم مادر امکان بروز ناراحتی های ناشی از پوکی استخوان را پس از تولد بویژه در سنین بزرگسالی کاهش دهند این دانشمندان معتقدند شیوه رژیم غذایی مادر در دوران بارداری بر میزان رشد استخوان‌های کودک و ابتلای پوکی استخوان در دوران بزرگسالی تاثیر مستقیم دارد.
پوکی استخوان در بیشتر زنان و پس از دوران یائسگی بروز می‌کند، که عامل اصلی آن کاهش میزان هورمون استروژن در این دوران است، این هورمون، از فاکتورهای مهم استحکام استخوان‌هاست.
در انگلیس از هر سه زن و از هر دوازده مرد، یک تن به این بیماری مبتلا می‌شوند در این شرایط، شکستگی استخوان ها به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد برپایه مطالعات جدیدی که از سوی پزشکان بیمارستان مرکزی و دانشگاه سوتامپتون صورت گرفته است، مشخص شد که تنظیم رژیم غذایی مناسب، ترک سیگار و نوشیدنی های الکلی و انجام تمرین های ورزشی، بر افزایش تراکم استخوانی در بافتهای جنین تاثیر مثبتی دارد این دانشمندان می‌گویند هدف ما کاهش مبتلایان این بیماری در نسل آینده است.

 گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
 منبع : ایران هیلرز