سالم ترین میان وعده ها برای خانم های باردار
 دوران بارداری بدن خانم ها دچار تغییرات زیادی می شود و در عین حال فرد باید بسیار مراقب تغذیه خود باشد که در این مطلب چند میان وعده مناسب برای خانم های باردار معرفی می شوند

چند میان وعده مقوی برای خانم های باردار 

 در دوران بارداری شما باید بیش از هر زمان دیگری مواظب خوراک و تغذیه خود باشید و البته انتخاب میان وعده‌های سالم و مقوی نیز بسیارمهم است، زیرا احتمال این‌که شما برای میان وعده به فکر خوردن خوراکی‌های غیرسالم بیفتید زیاد است.

اگر با نظر پزشک روزه نمی‌گیرید یا روزه هستید، اما برای بین افطار تا سحر دنبال یک میان وعده سالم هستید در ادامه چند میان وعده سالم و خوشمزه را برای دوران بارداری به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بیشتر بدانید : لیست ممنوعه غذایی زنان باردار

بیشتر بدانید : 7 قانون طلائی تغذیه در دوران بارداری

میوه و کره بادام زمینی

یکی از بهترین میان وعده‌ها برای خانم‌های باردار میان‌وعده‌های ترکیبی است؛ ترکیب میوه‌ها با کره بادام زمینی فوق‌العاده است این ترکیب شامل پروتئین، فیبر و چربی‌های مفید است. کافی است یک تا دو قاشق کره بادام زمینی را روی یک عدد سیب قرمز یا سیب سبز یا گلابی و حتی موز برش داده شده بریزید و از این طعم جدید لذت ببرید.

ماست همراه مغز و میوه

اگر دوست دارید به بدن خود و فرزندتان کلسیم کافی برای استحکام دندان‌ها و استخوان‌ها برسانید این میان‌وعده را مصرف کنید. یک تا دو قاشق از مغز‌هایی مثل گردو، بادام و پسته را با میوه‌های ریز شده مثل توت فرنگی، موز و تمشک و یک فنجان ماست (ترجیحا یونانی، به علت داشتن پروتئین بالاتر) مخلوط کنید این معجون استثنایی شامل کلسیم، پروتئین و فیبر بالایی است و روزتان را عوض خواهد کرد.

شکلات و میوه در دوران بارداری
سیب

شما می‌توانید شیر کم چرب، میوه و یک عدد شکلات تخته‌ای متوسط را در مخلوط کن بریزید و یک میان‌وعده خوشمزه و جدید را امتحان کنید و البته با آن به استحکام استخوان‌های فرزندتان نیز کمک کنید.

اسموتی

برای پایه این میان وعده از ماست و شیر استفاده کنید و بعد به میل خودتان میوه‌های یخ‌زده مثل موز و توت فرنگی را به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید اسفناج تازه و کرفس را برای داشتن یک اسموتی با فیبر و ویتامین بالا به آن بیفزایید و برای تکمیل شدن معجون خود یک قاشق کره بادام زمینی را که دارای پروتئین بالایی است به مخلوط اضافه کنید و در آخر با یک قاشق پودر کاکائو طعم شکلاتی به اسموتی خود ببخشید.

بیشتر بدانید : کاهش وزن با اسموتی های اسفناج+ طرز تهیه اسموتی اسفناج

مغز‌ها و پاپ‌کورن

فیبر بالا در تغذیه دوران بارداری، به رفع یبوست در مادر کمک می‌کند. با درست کردن پاپ کورن در خانه، البته بدون نمک و کره به بدن خود فیبر لازم را برسانید شما می‌توانید در کنار خوردن پاپ کورن، مغز بادام زمینی را هم اضافه و میان وعده خود را کامل کنید.

بیشتر بدانید : عواقب تغذیه نامناسب در دوران بارداری

بیشتر بدانید : خانم های باردار، این مواد غذایی جنین شما را زیبا می کند

بیشتر بدانید : مهمترین مواد غذایی مورد نیاز خانم های باردار

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com