دندان درد در هوای سرد
 دندان های حساس در هوای سرد یا با خوردن نوشیدنی سرد دچار درد می شوند و عواملی مثل پوسیدگی دندان،دندان قروچه و... باعث بروز این حساسیت می شوند

 آیا هوای سرد می تواند موجب بروز دندان درد شود؟

هوای سرد می تواند دندان های شما را آزار دهد گرما و سرمای شدید ، دندان های شما را منبسط و منقبض می‌کند و با گذشت زمان به ترک‌خوردن دندان‌ها منجرمی‌شود و زیر مینای دندان حفره ایجاد می‌کند. عاج پوشیده از رشته های عصبی است. بنابراین ، هر گونه مشکل در مینا یا لثه مانند بیماری پریودنتال ، می تواند دندان شما را در برابر هوای سرد آسیب پذیر کند. اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید به ویژه اگر درمنطقه ای که نوسانات شدید دما دارد زندگی کنید ، بیشتر در معرض خطر هستید و برای به حداقل رساندن حساسیت، باید با دلایل شایع دندان های حساس و این‌که در هنگام مشاهده درد  چه کاری انجام دهید، آشنا شوید:

 بیماری پریودنتال

 بیماری لثه می تواند عاج را در معرض دید قرار دهد و باعث ایجاد حساسیت شود.

 مسواک زدن بیش از حد محکم

 ممکن است فکر کنید برای پاک کردن لکه های سطح دندان باید مسواک را محکم روی آن ها بکشید ، اما مسواک زدن با نیروی بیش از حد باعث از بین رفتن مینای دندان می شود.

 دندان‌قروچه

برخی افراد ممکن است در خواب دندان های خود را بسایند که این کار  باعث حساسیت می شود.

 پوسیدگی دندان

 حساسیت به سرما نشانه اولیه وجود مشکل پوسیدگی دندان است. اگر دندان دردتان شروع شد حتما به دندان پزشک مراجعه کنید.

 خوردن نوشیدنی‌های اسیدی

 سودا ، قهوه ، چای و دیگر نوشیدنی ها با غلظت زیاد اسید ، مانند آب میوه ها ، می تواند دندان های شما را فرسایش دهد و لایه عاج را در معرض دید قرار دهد.

 پیشنهادات

 فلوراید

 یک ماده معدنی طبیعی است که دندان پزشک می تواند آن را روی دندان‌های حساس شما بمالد. این  ماده مینای دندان را تقویت و از حساسیت ناشی از قرار گرفتن عاج جلوگیری می کند.

 پوشاندن سطح ریشه

دندان پزشک می تواند از یک درزگیر برای رفع مشکلات لثه استفاده کند.

 ایجاد محافظ دهان

 اگر دندان های خود را جمع یا ساییده می کنید  دندان پزشک می تواند محافظ دهان ایجاد کند  که این کار از آسیب دیدن دندان در خواب جلوگیری می کند.

بیشتر بدانید : خرد شدن ناگهانی دندان نشانه چیست؟

بیشتر بدانید : علت حساسیت دندان و درمان حساسیت دندان

بیشتر بدانید : 5 راه حل برای فرار از دندان های زرد

بیشتر بدانید : دشمنان دندان های خود را بشناسید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com