علت تغییر رنگ دندان ها چیست؟
 به مرور زمان خوردن موادغذایی مختلف روی رنگ دندان ها تاثیر می گذارد و شما می توانید با کمک روش های مختلف این تغییر رنگ دندان ها را برطرف کنید

 چرا رنگ دندان های ما نغییر می کند؟

مصرف قهوه،چای، دخانیات، افزایش سن، از دست رفتن بافت عصبی دندان از جمله دلایل تغییر رنگ دندان است که باید توسط دندان پزشک مورد بررسی قرار گیرد. یکسری عوامل خارجی است که روی دندان تاثیر می گذارد مانند مواد رنگی که فرد مصرف می کند؛ که برای برطرف کردن تغییر رنگ باید از جرم گیری یا بروساژ استفاده  کنیم.تغییر رنگ دیگر، موادی به بافت داخلی دندان نفوذ می کند و موجب تغییر رنگ دندان می شود. این حالت با جرم گیری بهبود نمی یابد و باید از موادی استفاده کنیم که به داخل دندان نفوذ کند و باعث سفید کردن دندان شود که به آن بلیچینگ و مردم عامه به آن سفید کردن دندان می گویند.

یک نوع از آن ها عوامل خارجی است، نوع دیگر آن ها داروهایی است که در کودکی مصرف می شود و علت بعدی این است که با افزایش سن رنگ دندان زردتر می شود. این ها مواردی است که می توان با بلیچینگ برطرف کرد. 

خمیردندان هایی هستند که داخل آن ها ترکیبات سفید کننده  وجود دارد. از همان موادی که دندان پزشکان استفاده می کنند. منتهی با غلظت پایین تر. لاک ها و برچسب هایی که برای سفید کردن دندان تهیه شده است روی سطح دندان اثر منفی ندارد. درباره ماندگاری اش تردید وجود دارد  ممکن است سفید بکند؛ اما خیلی زود رنگ دندان به حالت قبلی اش برگردد.

بیشتر بدانید : عادت های اشتباهی که باعث آسیب رسیدن به دندان ها می شود

بیشتر بدانید : خوراکی هایی که دشمن دندان ها هستند

بیشتر بدانید : نکات ضروری که برای حفظ سلامت دندان ها باید رعایت کنید

بیشتر بدانید : چرا بین دندان ها فاصله دارد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com