دکوراسیون اتاق خواب تان را با 5 رنگ آرامش بخش تکمیل کنید
 استرس دارید؟ فکرتان درگیر مسائل و کارهای روزانه تان است و نمی توانید بخوابید؟ در این مقاله به شما 5 رنگ را معرفی می کنیم که می تواند برای شما آرامش بخش باشد.

 5 رنگ آرامش بخش برای اتاق خواب

در یک نظرسنجی وقتی از عده ای سوال شد ویژگی های اصلی یک اتاق خواب را توصیف کنند سه ویژگی اصلی برای آن نام بردند : آرامش بخش، دلپذیر، صمیمی و عاشقانه. یکی از راه ها برای رسیدن به اتاق خوابی با این ویژگی ها استفاده از رنگ های مناسب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. می توانید از این رنگ ها در دیوار اتاق خواب، وسایل جزوئی و یا کلی اتاق خواب استفاده کنید.
برای داشتن یک اتاق خواب آرامش بخش باید از رنگ هایی مانند خاکستری روشن، آبی، سبز، بنفش و ... استفاده کنید که در دسته رنگ های روشن و آرامش بخش قرار می گیرند. این رنگ ها می توانند آرامش را به فضای اتاق خواب تان بیاورند و حتی فضای اتاق خواب تان را بیشتر از آنچه هست نشان می دهند.

بیشتر بدانید : 5 رنگ بدی که نباید برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب کنید!!

رنگ خاکستری آبی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب
اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,رنگ دکوراسیون اتاق خواب,رنگ آرامش بخش برای دکوراسیون اتاق خواب,رنگ خاکستری آبی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب

یکی از بهترین رنگ ها برای دیوار در دکوراسیون اتاق خواب، خاکستری است که تمی از رنگ آبی دارد. این رنگ دراماتیک، آرام، سرد و در عین حال شاداب کننده است. می توانید یکی از دیوارهای اتاق خواب تان را با این رنگ، رنگ ، رنگ آمیزی کنید.
اگر احساس می کنید این رنگ باعث می شود فضای اتاق خواب تان کمی تیره شود می توانید از رنگ سفید برای اجزای دیگر اتاق خواب تان استقاده کنید یا روی همان دیوار از دو دیوارکوب استفاده کنید و یا سقف اتاق خواب تان را سفید کنید.

رنگ خاکستری روشن برای دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب,رنگ دکوراسیون اتاق خواب,رنگ آرامش بخش برای دکوراسیون اتاق خواب,رنگ خاکستری روشن برای دکوراسیون اتاق خواب

اگر برای تمام اتاق خواب تان از رنگ سفید استفاده کنید، این می تواند اتاق خواب تان را کسل کننده کند، برای این کار می توانید از رنگ خاکستری روشن استفاده کنید. ترکیب رنگ خاکستری روشن و سفید می تواند یک ترکیب آرامش بخش برای اتاق خواب بعد از یک روز کاری باشد.

رنگ آبی یخی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب
رنگ آبی یخی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,رنگ در دکوراسیون اتقا خواب

آبی یکی از رنگ هایی است که اگر در هر محیطی از آن استفاده کنید می تواند آرامش بخش باشد. توصیه ما برای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی این است که از ترکیب رنگی های طبیعیت استفاده کنید. همانظور که می بینید در طبیعیت ترکیب رنگ آبی روشن با سفید یکی از بهترین ترکیب های آرامش بخش است. برای این منظور برای دیوارهای اتاق خواب تان از آبی یخی، برای لوازم تخت خواب تان از رنگ سفید استفاده کنید. برای تکمیل فضا بهتر است از یک آینه یا قاب طلایی روی دیوار اتاق خواب تان استفاده کنید.
رنگ خاکستری یکی دیگر از رنگ های خنثی ای است که می توانید با رنگ آبی بخی ست کنید. برای این کار بهتر است لوازم تخت خواب تان را با این رنگ، خریداری کنید.

بیشتر بدانید : دکوراسیون اتاق خواب تان را با 7 رنگ برتر دکوراسیون داخلی بچینید

رنگ سبز روشن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب,رنگ در دکوراسیون اتاق خواب,رنگ سبز روشن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

رنگ سبز روشن هم یکی دیگر از رنگ های آرامش بخشی است که از طبیعت گرفته شده است. به همین دلیل یکی از بهترین رنگ ها برای ست کردن با این رنگ، رنگ قهوه ای یا رنگ چوب است.

رنگ اسوطوخودوس در دکوراسیون داخلی
رنگ اسوطوخودوس در دکوراسیون داخلی,دکوراسیون اتاق خواب,رنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

فکر نکنید که رنگ بنفش را فقط می توانید برای دکوراسیون داخلی اتاق نوجوان تان استفاده کنید. این رنگ آخرین رنگی است که می تواند آرامش را به اتاق خواب تان برگرداند. چون این رنگ کمی سرد است بهتر است در ترکیب آن از رنگ های گرمی مانند رنگ چوب و یا تم هایی از رنگ دودی استفاده کنید.


بیشتر بدانید : چگونه با وسایل معمولی اتاق خوابی خاص بسازید؟

بیشتر بدانید : 10 دکوراسیون اتاق خواب سفید برای خانه ای دلباز!!

بیشتر بدانید : دکوراسیون اتاق خواب کوچک را چگونه بچینیم؟

بیشتر بدانید : 10 موردی که هر اتاق خوابی باید داشته باشد


تهیه و ترجمه : گروه بک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ