کمد بچه‌های معمولا همیشه احتیاج به تمیز کردن دارد . کمد آنها همیشه ریخت و پاش است ، جوراب‌های ، کفش‌های شان هر روز در یک جای کمد است .
 
 
کمد بچه‌های معمولا همیشه احتیاج به تمیز کردن دارد . کمد آنها همیشه ریخت و پاش است ، جوراب‌های ، کفش‌های شان هر روز در یک جای کمد است . لباس‌هایی را که پوشیده اند و کثیف می‌باشد را در ماشین لباس شویی نمی‌گذارند ، باز هم بعد از لباس عوص کردن آنها را در کمدشان می‌گذارند . به همین دلیل مادران برای تمیز کردن کمد بچه‌های همیشه مشکل دارند و از بی سلیقگی بچه‌های شکایت دارند .
 
آویز پارچه ای هوشمندانه:
شما می‌توانید کمد بچه‌های را  مانند کمدی که در شکل زیر آورده شده است درست کنید
 
این ترتیب کمد و ستون‌هایی را که به درب کمد آویخته اید کمک بسیاری به شما می‌کنید به بچه‌های بگویید هر یک از این ستون‌های مخصوص کاری می‌باشد مثلا یکی از ستون‌های را برای جوراب‌های شان قرار دهید ، ستون دیگر را برای لباس زیر شان ، ستون دیگر را برای کلاه‌های که بر سرشان می‌گذارند ، و همین طور می‌توان ستون‌های را تقسیم کنید ، وسایل یا پوشاک‌های  مختلفی را در آنها قرار دهید .
 
2-کمد بسازید: 
اگر مکانی را که برای کمد فرزندتان می‌خواهید  اختصاص دهید کوچک می‌باشد توصیه می‌شود از کمدی که در شکل زیر آورده شده است و شرایط آن را برایتان توضیح می‌دهیم :
 
مانند شکل زیر یک پرده ی نیز در جلوی آن نصب کنید تا دیده نشود در عین این که داخل کمدتان کاملا زیبا می‌باشد ، هم از فضای جاری بهترین استفاده را کرده اید و هم این که کمد زیبایی را برای فرزندتان درست کرده اید .
شما می‌توانید در این ناحیه ی قفسه‌های را با چوب درست کنید و در این مکان قرار دهید تا بچه ی شما بتواند به راحتی وسایلبش را داخل آن قرار دهد و همین طور می‌توانید قسمتی را برای او اختصاص دهید که لباس‌هایش را به چوب لباسی  آویزان کند .
 
3-یک کمد هوشمندانه قابل جابجایی:
اگر شما منزلتان دارای کمد دیواری‌های بسیاری است و یک یا دو تا از این کمد دیواری‌های را نیاز ندارید می‌توانید از این کمد دیواری‌های استقاده کنید و تغییر کاربری دهید تا مانند شکل زیر یک کمد زیبا برای فرزندتان بسازید تنها با جا به جا کردن حای قفسه‌های و همین طور با استفاده از رنگ‌های شادی که آنها را به کار می‌برید می‌توانید یک کمد کاملا زیبا را برای فرزندتان برقرار کنید زیرا با رنگ‌های شادی که به کار می‌برید باعث می‌شود فرزندتان از این کمد استقبال بیشتری را انجام دهد بخصوص این که رنگی را استفاده کنید که او دوست دارد مسلما شادی و حوشحالی فرزندتان دو چندان حواهد شد . 
 

4-کاربری جدید برای کمدهایی با یک در:
گاهی نیز پیش می‌آید که در منزل تان شما یک کمد دیواری تک در یک گوشه از منزل تان دارید و نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید ، ما برای شما راه حلی داریم :
در این کمدهای تک شما می‌توانید کاری مانند شکل زیر را پیاده سازید ، شما می‌توانید از قفسه‌های آماده ای که در شکل زیر آمده است استفاده کنید و به درب کمد آویزان شده است استفاده نمایید ، برای مثال شما می‌توانید کفش‌های تان را در این قسمت قرار دهید زیرا معمولا کفش‌های در کمد جا و فضای زیادی را اشغال می‌کنند و خاتم‌های از این موضوع شکایت دارند ،  البته توصیه می‌شود که این قسمت را زیاد سنگین نکنید ، زیرا اگر زیادی سنگین شود باعث سقط مداوم وسایلی می‌شود که به این ناحیه ی آویخته اید .

تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
 چگونه اتاق خوابی آرامش‌بخش داشته باشیم؟
 تغییرصرفه جویانه‌ و زیبای فضای داخلی خانه !!
 یک اتاق زیبا برای یک نوزاد کوچولو
 اتاق کار کوچک در فضایی کوچک
 8 نكته كوتاه براى اتاق غذاخورى