ورودی خانه شما باید بازتابی از سلیقه فردی شما باشد و در واقع معرف سایر قسمت های منزلتان است...
 
ورودی خانه شما باید بازتابی از سلیقه فردی شما باشد و در واقع معرف سایر قسمت های منزلتان است. استفاده از كارهای هنری برای محوطه ورودی عمل جالب و زیبایی است، همچنین قرار دادن گل ها و گیاهان نیز چشم نواز است.
باید های ورودی
یك سری از وسایل هستند كه حتماً باید در قسمت ورودی هر خانه ای وجود داشته باشند كه به عبارت زیر می باشند:
•    جارختی
    آینه
•    گل و گیاه
•    پادری
•    میز كنسول كوچك مستطیلی شكل و یا قفسه ای برای قرار دادن كلیدها، نامه ها، و سایر جزئیات آیتم هایی كه در بالا به آنها اشاره داشتیم بر اساس سایز و میزان فضایی كه شما در اختیار دارید، معین می گردند؛

اما در مورد گل و گیاه شاید از خود سوال كنید كه چرا حتماً باید نوعی گیاه در این قسمت قرار بدهم؟
بد نیست به این نكته اشاره كنیم كه ورودی در حقیقت گذرگاه عبوری و محل اتصال فضای خارجی به داخلی است. اگر واقعاً آنقدر جا ندارید كه گلدان گلی را در آن قسمت جا بدهید، می توانید از تابلویی استفاده كنید كه تصویری از طبیعت بر روی آن كشیده شده باشد.
فراموش نكنید كه شما در این مكان به میهمانان خود خوش آمد می گویید و اولین برداشتی كه غریبه ها از خانه شما دارند، از همین قسمت ورودی ایجاد می شود. البته گاهی اوقات چون فضای راهروهای ورودی كوچك است، انتخاب دكوراسیون مناسب برای  آن از سایر جاهای دیگر مشكل تر می شود. از یك سو فضای كافی برای قرار دادن همه اشیاء دلخواه در آن وجود ندارد و از طرفی هر بار كه وارد خانه می شوید از آن قسمت عبور می كنید. البته اگر روی تزئین این قسمت قدری وقت بگذارید، بی شك از نتیجه كار راضی می شوید.

خودتان را برای یك لحظه جای میهمانانی بگذارید كه برای نخستین بار است وارد خانه تان می شوند. به خارج از خانه بروید و وارد شوید. آیا محیط ورودی به اندازه كافی زیبا و جذاب هست؟
وسایل اضافی كه سبب آزار چشم ها می شوند را از این نقطه حذف كنید. اگر فرد ریسك پذیری هستید و شجاعت آن را دارید كه یك محیط دراماتیك در ابتدای خانه خود خلق كنید، دنبال رنگ های آرام و ملایم نباشید، نظرتان در مورد رنگ قهوه ای شكلاتی، آجری، و یا حتی مشكی چیست؟ جسورانه عمل كنید و خجالت را كنار بگذارید. بیش از چند دقیقه در این مكان نیستید و بعد از آن قرار است وارد مكان كاملاً متفاوتی بشوید.

كلكسیونی از وسایل و لوازم مورد علاقه خود درست كرده و به دیوارهای وردی نصب كنید
. این كلكسیون می تواند شامل موارد مختلفی نظیر: بشقاب های زینتی، كلاه، عكس های خانوادگی، آلات موسیقی و یا هر چیز دیگری كه به ذهنتان می رسد باشد. این مجموعه آناً به مهمانان می گوید كه شما علاقمند به چه چیزهایی هستید و خودبخود استارت یك گفتگوی جذاب زده می شود.

اگر سقف ورودی به اندازه كافی بلند باشد، می توانید از یك لوستر استفاده كنید
. البته نه یك لوستر 20 شاخه بزرگ بلكه یك لوستر دكوری زیبا و جمع و جور. این كار به زیباتر شدن هر چه بیشتر فضا كمك می كند.
همچنین فراموش نكنید كه ورودی حتماً به آینه هم نیاز دارد و این آینه هر چقدر بزرگتر باشد بهتر است. به هر حال برای زیباتر كردن هر چه بیشتر این فضا گزینه های مختلفی در پیش رویتان قرار دارد و اگر كمی وقت روی چیدمان آن صرف كنید هر زمان كه وارد قصر خانگی خود می شوید لبخند بر لبانتان نقش می بندد.
 
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:manzelmag.com
 
مطالب پیشنهادی:
اگر میخواهید مبلمان L داشته باشید در این مقاله با ما همراه باشید !
نمونه ای از چیدمان یک نشیمن زیبا و شیک!
10 شیوه برای افزایش استفاده از یک شومینه
20 راه ارزان برای امروزی کردن آشپزخانه(1)
مدرن ترین دکوراسیون نمایشگاه های پایتخت را، خود بسازید!؟
 
 
 
 

X