طرز تهیه نوع جدیدی از ژله
 ژله بستنی با گرمک یا طالبی یکی از ساده ترین و درعین حال شیک ترین و خوشمزه ترین نوع ژله است

ژله بستنی با گرمک

 مواد لازم برای 8 نفر :

گرمك یا طالبی متوسط؛ یك عدد
ژله طالبی، یك بسته
بستنی وانیلی؛ یك و نیم لیوان
آب جوش؛ یك لیوان
 

بیشتر بدانید : آموزش ژله تزریقی با سرنگ معمولی + فیلم

گرمگ را كه در مقایسه با طالبی كمتر شیرین است، می‌توانید همراه با بستنی ژله‌ ای میل كنید تا كمبود شیرینی آن با بستنی جبران شود. البته اگر گرمك پیدا نكردید، از طالبی هم می‌توانید استفاده كنید.

ژله شیر با طالبی
ژله شیر با طالبی,طرز تهیه نوع جدیدی از ژله

  1. ابتدا گرمك یا طالبی را بشویید و با چاقوی تیز به 2 قسمت مساوی تقسیم كنید. سپس تخم‌های داخل هر نیمه را خارج كرده و گوشت آنها را با استفاده از قاشق‌ یا چاقویی كوچك تا یك‌ و نیم‌ سانتی‌ متری پوست، خالی كنید.

  2. گوشت طالبی یا گرمك را با چاقو به قطعات ریز خرد كنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا هر كدام از پوسته‌ها را داخل كاسه‌ای متناسب با اندازه آنها قرار دهید.

  3. بستنی وانیلی را از فریزر خارج كنید و كمی صبر كنید تا در هوای معمولی اتاق كمی شل شود.
    در این فاصله، كاسه بلوری متوسطی آماده كنید و پودر ژله را در آن بریزید. سپس آب جوش را اضافه كنید و آن‌قدر هم بزنید تا پودر ژله به‌طور كامل در آب جوش حل شود.

  4. به جای اینكه طبق روش معمول درست كردن ژله، آب سرد اضافه كنید، یك و نیم لیوان بستنی كمی شل شده را در كاسه محتوی محلول ژله‌ای بریزید و خوب هم بزنید.

  5. هر یك از نیمه پوسته‌های گرمك یا طالبی را با مقداری از گرمك یا طالبی خرد شده به همراه بستنی ژله‌ای مایع پر كنید. سپس پوسته‌ها را به یخچال انتقال دهید و چند ساعت صبر كنید تا بستنی ژله‌ای داخل گرمك یا طالبی كاملا سفت شود. پس از آن شما می‌توانید با چاقو هر نیمه را به چند قسمت تقسیم كنید. به این ترتیب خواهید دید كه بستنی ژله‌ای نیز همراه با گرمك یا طالبی بریده می‌شود.


بیشتر بدانید : ژله میوه ای خانگی درست کنید

بیشتر بدانید : ژله رنگین کمانی، دسری شیک و آسان

بیشتر بدانید : ژله را این بار به شکل سبزه عید درست کنید

بیشتر بدانید : ژله ویترینی، یک دسر شیک برای پذیرایی از میهمانان تان


 
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : ashpazbashionline.ir