آیا می‌دانید برای اینکه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد ، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید ! آیا می‌دانید چه صحبت‌هایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید ؟
آیا می‌دانید برای اینکه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد ، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید ! آیا می‌دانید چه صحبت‌هایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید  ؟  
 
اولین گام در روابط زناشویی نحوه ی صحبت کردن است ،  طرز صحیح صحبت کردن با همسرتان تاثیر بسزایی را در روابظ شما می‌گذارد البته لازم به ذکر است نه هر صحبتی .
بعضی از خانم‌ها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف کنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و توصیه نمی‌شود که مدام صحبت نکنید ، سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن می‌باشد .
 
در این مقاله توصیه و پیش نهاد‌هایی را برای شما ارائه خواهیم کرد :
از دیدگاه روان شناسان انسان‌ها از این منظر به چند دسته تقسیم می‌شوند
 
1-   افرادی که همه مطالب زندگی خود چه در حال ، چه در گذشته را برای همسران خود بازگو می‌کنند به بلوغ فکری نرسیده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانی شان عمل می‌کند که عادت داشتند همه چیز را برای خانواده خود تعریف کنند .
 
2- افرادی که در تعاریف خود ، صحبت‌های شان اغراق می‌کنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل می‌شوند ، افرادی هستند که  اعتماد به نفس  کمی به خود  دارند ، با این کار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند . امروزه پیوند بین زوج‌های با ازدواج‌هایی که  در سابق صورت می‌گرفت کاملا متفاوت می‌باشد . در زمان امروز اکثر زوجین هر دو با هم به کار بیرون از خانه اشتغال دارند ، زمان کمی را برای صحبت کردن با یکدیگر دارند ، هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن پیش می‌آید در اغلب موارد راجع به کار بیرون از خانه ی خانم یا آقا می‌گذرد ، به ندرت پیش می‌آید که زوجین در مورد رابطه‌ی خودشان ، زندگی دو نفره ای یا چهار نفره‌اشان  به صحبت بنشینند .
 
حال به توضیح این موضوع  می‌پردازیم که چرا نباید تمام صحبت‌های خود را به همسرتان بازگو کنید ؟ این سوال چندین پاسخ دارد
 
1-  از دیدگاه بعضی از روانشناسان افرادی که گذشته تلخ و سخت داشته اند باید توجه کنند که ، هنگامی تجربه های تلخ گذشته باید چراغ راه آینده باشد و بس. سعی کنید با گذشته های تلخ تان خداحافظی کنید و با عنوان کردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نکنید . توجه کنید که شما دیگر در دوران مجردی به سر نمی‌برید ، شما تشکیل خانواده داده اید و از همان روز اول که وارد زندگی زناشویی می‌شوید باید سعی کنید همه‌ی گذشته ی خود را فراموش کنید ، و الان زمان آن است که زندگی دو نفره ی که در آینده خواهید داشت فکر کنید ، صحبت‌هایتان نیز باید حول زندگی مشترک‌تان باشد نه گذشته تلخ‌تان .
 
2-  اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اید و تحول خاصی در رفتارتان ایجاد کرده اید لزومی به بازگو کردن اشتباهات گذشته تان نیست چون ممکن است بر دیدگاه طرف مقابل به شما اثر منفی بگذارد و یا برخی قابلیت های فعلی تان نادیده گرفته شود. مگر در مواردی که بازگو کردن تجربه شما می‌تواند مانع تکرار اشتباه برای طرف مقابلتان شود. 
 
3- صحبت‌هایی را از گذشته ، حال برای همسرتان باز گو و تعریف کنید اما سعی کنید وارد جزییات نشوید ، مسائل را برای او کاملا باز نکنید و نشکافید .
 
 
حال چه صحبت‌هایی را نباید مطرح کرد
 
1-  اسرار تان را به همسرتان نگویید .منظور از اسرار چیست ؟
مشکلاتی که در دوران قبل از ازدواج برایتان بوجود آمده و بازگو کردن آن تنها باعث مشغول کردن ذهن همسرتان می‌شود. نا گفته نماند که مسائلی است که گفتن آنها به همسرتان ضروری است مثلا تجربه نامزدی ناموفقی اگر در گذشته داشته اید به همسر تان بگویید اما آیا واقعا لازم است همسرتان از جزئیات آن مطلع باشد؟ مشکلاتی که با پدرو مادر، خواهر یا برادر تان داشته اید و عنوان کردن آنها به دیدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد می‌کند ، کمبود‌هایی که در زندگی با آنها مواجه بوده اید ، رنج‌ها و مشقت‌هایی را که متحمل شده اید ، و مسائلی مانند این موضوعات بهتر است بازگو نکنید. 
 
2- اگر زمانی به همسرتان ، رفتار‌هایی که انجام می‌داده شک کردید و در وفاداریش نسبت به خودتان مردد بودید
هرگز این موضوع را مطرح نسازید ، زیرا ممکن است شما به اشتباه چنین فکری را داشته بودید در این صورت احساس وفاداری که بین شما و شوهرتان وجود داشته است در همان زمان از بین می‌رود . 
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
6 اشتباه رایج بین زنان دنیا!
شوهرم به یک آدم کسل کننده تبدیل شده است
عشق از زندگی آنها رخت بر بسته است
با توصیه‌های بهترین مشاوران ، چگونه زندگی مشترکتان را متحول کنید!
آیا شما در رویای یک عشق بزرگ به سر می برید ؟