افزایش هوش کودک با 6 بازی ساده خانگی
 بیشترین تعامل با کودک نوپا در خانه اتفاق می‌ افتد، بنابراین باید در خانه بیشتر از هر جای دیگری برای آموزش و سرگرمی او برنامه‌ریزی شود. در ادامه چند پیشنهاد برای بازی با کودک در یک‌ سالگی که ضمن پرورش ذهن، هوش و خلاقیت او، ساعات خوشی را کنار کودک خود سپری کنید،مطرح خواهیم کرد

 6 بازی برای افزایش هوش کودک یک ساله

بیشترین تعامل با کودک نوپا در خانه اتفاق می‌ افتد، بنابراین باید در خانه بیشتر از هر جای دیگری برای آموزش و سرگرمی او برنامه‌ریزی شود. مادر به عنوان فردی که بیشترین وقت را با کودک می‌گذراند باید بازی‌های افزایش هوش کودک را بداند. در ادامه چند پیشنهاد برای بازی با کودک در یک‌سالگی که ضمن پرورش ذهن، هوش و خلاقیت او، ساعات خوشی را کنار کودک خود سپری کنید،مطرح خواهیم کرد.

بیشتر بدانید : بازی کودکتان در آینده اش اثر می گذارد ( روانشناسی بازی کودکان )

تماشای عکس و نقاشی

نشان دادن عکس‌ ها و توضیح درباره اشخاص درون عکس و نسبت آن با کودک و شرح موقعیت عکس ذهن کودک شما را خلاق خواهد کرد. ضمن این‌که حتماً از دیدن این‌همه عکس لذت خواهد برد.

توپ‌ بازی

با فاصله کم روبه‌روی او روی زمین بنشینید و توپ را به سمت او به سمت جلو و عقب قل دهید. به‌علاوه این‌که شما می‌توانید به او آموزش دهید تا توپ را به یک محل مشخص، مانند یک سبد، پرتاب کند. قطعاً با چندین بار تلاش یک یا چند توپ او در سبد قرار خواهد گرفت.

خانه‌ سازی

مجموعه‌ای رنگی از قطعات خانه‌سازی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های  کودک یک‌ساله شماست. کنار او بنشینید و همراه هم به او یاد بدهید که چطور قطعات خانه‌سازی یا بلوک‌ها را مثل یک برج بلند روی‌هم بچیند. با او همراه شوید تا خودش قرار دادن یک قطعه روی دیگری را بیاموزد.

افزایش هوش کودک با 6 بازی ساده خانگی
افزایش هوش کودک با 6 بازی ساده خانگی, 6 بازی برای افزایش هوش کودک یک ساله

نقاشی با انگشت

چند رنگ انگشتی قابل شست وشو مخصوص کودکان را تهیه و با قرار دادن چند کاغذ روی زمین خط و نقطه بکشید. نقاشی با انگشت اجازه می‌دهد تا کودک شما رنگ را لمس کند و یاد بگیرد که با مخلوط کردن رنگ‌ها چه چیزی اتفاق می‌افتد. همچنین اگر  او هنوز نمی‌تواند قلم را درک کند، از انگشتان دست خود استفاده می‌کند تا مقدمه‌ ای کامل برای نقاشی در آینده باشد.

جورچین‌ های شکلی

بازی فکری برای یک‌ساله‌ها یک نوع چالش در نوع کودکانه است. پس جور چین های پلاستیکی یا چوبی را مقابل او بگذارید و اجازه دهید با تمرین و تکرار، تلاش برای تطبیق اشکال با ابعاد و محل مناسب را خودش پیدا کند.

بازی با اسباب‌ بازی در سطل برنج

کودکان عاشق غوطه‌ور کردن دست‌های خود در خوراکی‌ها به‌ویژه سطل حبوبات یا برنج هستند. فرزند شما دوست دارد که برنج را بشناسد و لابه‌لای آن چیزهایی کشف کند، به خصوص وقتی‌که بتواند همان‌جا با فروکردن اسباب‌بازی‌های خود در سطل بازی کند. پس یک ظرف بزرگ یا سطل را از برنج پرکنید و چند اسباب‌بازی ساده و کوچک کودک‌تان را داخل آن قرار دهید. او را تشویق کنید که اسباب‌بازی خود را پیدا کند. با این بازی جذاب تفریح جالبی را برای کودک یک‌ساله  خود رقم بزنید.بیشتر بدانید : شکوفا کردن خلاقیت کودک با چند پیشنهاد ساده

بیشتر بدانید : 5 بازی پرتحرک برای کودکان بی تحرک

بیشتر بدانید : بازی‌های خلاق برای کودکان !

بیشتر بدانید : 9 روش خلاقانه برای تنبیه کودکان

بیشتر بدانید : هوش هیجانی کودک تان را با این کارها نابود نکنید!!

 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: ninisite.com