صحبت های برانکو بعد از شگفتی سازی مقابل ژاپن
برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم ملی عمان پس از پیروزی برابر ژاپن گفت که او در کنفرانس قبل از بازی نیز وعده داده بود هواداران عمانی را شادمان می کند

عمان با برانکو شگفتی ساز شد

برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم ملی عمان، پس از پیروزی قابل توجه مقابل ژاپن در آغاز مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، خوشحالی خود را ابراز کرد. آنها در گام اول با پیروزی یک بر صفر در خانه ژاپن، نخستین شگفتی این مرحله را رقم زدند.

برانکو در کنفرانس مطبوعاتی پس از این بازی گفت: من دیروز تأیید کردم که ماموریت ما شاد کردن هواداران عمانی است و مطمئناً جشن ها در سراسر کشور گسترش یافته است. من افتخار می کنم که تیم عمان را هدایت می کنم و هواداران نیز باید به داشتن این بازیکنان افتخار کنند.

برانکو با تشکر از همه کسانی که در آماده سازی تیم ملی عمان در مرحله قبلی مشارکت داشتند، گفت: از رئیس فدراسیون فوتبال عمان و دبیرکل تشکر می کنم که به ما این امکان را دادند تا از طریق اردوی موفق صربستان به بهترین نحو اردوی آماده سازی خود را انجام دهیم.

او در مورد برگزاری این بازی در هوای بارانی شهر اوزاکا گفت: باران آزاردهنده بود و بازیکنان با توازن در حمله و دفاع تلاش مضاعفی انجام دادند و تیم ژاپنی را به شدت شگفت زده کردند. ما با استفاده از تاکتیک فشار و پرس، توانستیم خط حمله ای را که به ما برتری می بخشد، ایجاد کنیم.

سرمربی عمان ادامه داد: ما عملکرد ژاپن را به خوبی تجزیه و تحلیل کرده بودیم. من به همراه بازیکنان چندین بازی حریف را تماشا کردیم و موفق شدیم نقاط قوت این تیم را خنثی کرده و با کار روی نقاط ضعف، ژاپن را شگفت زده کنیم.

برانکو در پایان صحبت های خود گفت: من خاطرات خوب و زیبایی از رویارویی با ژاپن دارم. پیش از این و زمانی که سرمربی تیم ملی ایران بودم، این تیم را شکست دادم و امروز نیز با یک پیروزی شایسته از اوزاکا به عمان برمیگردم.

عصام الصبحی زننده تک گل عمان در این بازی که از دقیقه 84 به میدان رفت و در دقیقه 88 موفق به گلزنی شد، در پایان این دیدار گفت: خدا را بابت این پیروزی شکر می کنم. ما حق ما برای پیروزی بیشتر از حریف بود. مردم عمان شایسته این پیروزی هستند و از عملکرد ما خوشحال هستند و به آن افتخار می کنند.

او در پایان گفت: اینکه شما در دقایق پایانی نیمه دوم وارد زمین شوید و دلیلی برای پیروزی تیم خود باشید، باعث یک احساس فوق العاده ای می شود که قابل توصیف نیست. از زمانی که من وارد زمین شدم، تمام تلاش خود را برای افزایش توان تیم انجام دادم و تلاش کرده ام تا به تیم خدمت کنم و خواسته های کادرفنی را اجرا کنم.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir