ولیعهد عربستان به طور رسمی باشگاه نیوکاسل یونایتد را خرید
از مدت ها پیش زمزمه هایی مبتنی بر اینکه بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به دنبال خرید یک باشگاه در لیگ برتر انگلیس است، استارت خورده بود و در روز های گذشته مشخص شده بود که سعودی ها به دنبال خرید باشگاه نیوکاسل یونایتد هستند و اکنون این اتفاق به طور رسمی افتاده است

محمد بن سلمان مالک جدید نیوکاسل

پس از منچسترسیتی که توسط شیخ منصور اماراتی اداره می شود، اکنون یک باشگاه دیگر لیگ برتری هم توسط ثروتمندان کشور های حاشیه خلیج فارس خریداری شده است و اکنون محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی باشگاه نیوکاسل یونایتد را خریداری کرده است.

این اتفاق پس از اینکه اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر انگلیس با فروش باشگاه نیوکاسل به ولیعهد عربستان موافقت کردند رسمی شد و اکنون دیگر باشگاه نیوکاسل یونایتد مالکان جدیدی دارد.

زمزمه هایی وجود دارد که مالکان قبلی نیوکاسل یونایتد با پول های بدست آمده از فروش باشگاه نیوکاسل که حدود 300 میلیون پوند است، همچنان می خواهند در فوتبال سرمایه گذاری کنند و به سراغ خرید باشگاه دیگری بروند.

باید دید که شرایط برای باشگاه نیوکاسل یونایتد با پول های نفتی به چه شکل پیش خواهد رفت و این تیم هم مسیر تیمی مثل منچسترسیتی را در پیش خواهد گرفت و به طور کلی متحول خواهد شد یا خیر.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: footballi.net