تتت

علی کفاشیان طی نامه‌ای به فیفا خواستار تجدیدنظر در این زمینه شده و ...


در پی مخالفت فیفا با حضور تیم فوتبال بانوان ایران با پوشش اسلامی در المپیک نوجوانان سنگاپور، مسئولان ورزش کشورمان ضمن اعتراض شدید نسبت به این تصمیم خواستار تجدید نظر فیفا در این زمینه شدند
.
در حالیکه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیش از این بطور رسمی از تیم فوتبال بانوان نوجوان ایران برای شرکت در نخستین دوره مسابقات فوتبال المپیک نوجوانان دعوت کرده بود، در تصمیمی جدید و غیرمنتظره با حضور تیم بانوان ایران با حجاب اسلامی در این مسابقات مخالفت کرد.
در پی این تصمیم رایزنی‌های فدراسیون فوتبال برای جلب نظر مقامات فیفا آغاز شد. علی کفاشیان طی نامه‌ای به فیفا خواستار تجدیدنظر در این زمینه شده و حضور تیم فوتبال بانوان محجبه ایران در مسابقات بین المللی را در راستای رعایت موازین اسلامی عنوان کرده است.
وی تاکید کرده تیم فوتبال بانوان ایران تنها با حجاب اسلامی در این مسابقات شرکت خواهد کرد و این جزو شروط اصلی و تغییرناپذیر کشورمان است و امید می رود مقامات فیفا به اعتقادات دینی کشورها احترام بگذارند.
همچنین در دیدار هفته گذشته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با رئیس سازمان تربیت بدنی، علی سعیدلو اعلام کرده پیگیری‌های لازم در این زمینه را از سوی سازمان تربیت بدنی با کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام خواهد داد.
علاوه بر این کمیته ملی المپیک و بهرام افشارزاده نیز مامور شده‌اند از طریق کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا بطور ویژه موضوع حضور بانوان فوتبالیست ایران در المپیک نوجوانان سنگاپور را پیگیری کنند.
تاکنون اظهارنظر رسمی از سوی مقامات فیفا در خصوص موافقت با حضور تیم فوتبال بانوان ایران برای شرکت در المپیک سنگاپور اعلام نشده ولی مسئولان ورزش کشورمان امیدوارند با رایزنی‌های لازم بتوانند نظر مساعد فیفا را برای حضور تیم فوتبال بانوان ایران به عنوان تنها تیم آسیایی در نخستین المپیک نوجوانان جلب کنند.
این درحالی است که تیم‌های ورزشی بانوان ایران در تمامی مسابقات بین المللی با پوشش اسلامی شرکت می کنند و هرگونه مخالفت با حجاب بانوان ورزشکار کشورمان باعث امتناع از حضور در مسابقات خواهد شد.نخستین دوره مسابقات المپیک نوجوانان تابستان جاری به میزبانی سنگاپور برگزار می شود.

 

گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:parsfootball.com
 
 
 
 
 

 
X