فدراسیون فوتبال آرژانتین روز سه شنبه تصمیم گرفت قرارداد دیه گو مارادونا مربی تیم ملی این کشور را به علت خودداری از کنار گذاشتن دستیاران خود تمدید نکند...

 
فدراسیون فوتبال آرژانتین این تصمیم را سه هفته بعد از حذف تیم ملی این کشور در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دو هزار و ده آفریقای جنوبی در مقابل آلمان ( چهار - صفر ) اتخاذ کرد. ارنستو چرکیس بیالو سخنگوی این فدراسیون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: " کمیته اجرایی فدراسیون به اتفاق تصمیم به تمدید نکردن قرارداد مارادونا گرفت ". سرخیو باتیستا مربی تیم ملی زیر بیست سال آرژانتین به صورت موقت جانشین مارادونا می شود.

مارادونا از اکتبر دو هزار و هشت مربیگری تیم ملی این کشور را به عهده داشت. باتیستا در بازی دوستانه یازدهم اوت (‌ بیستم مرداد ) در مقابل تیم ملی فوتبال ایرلند در دوبلین هدایت آرژانتین را به عهده خواهد داشت.

مطبوعات آرژانتین از الخاندرو سابلا پنجاه و پنج ساله که در سال دو هزار و نه با تیم استودیانتس در جام لیبرتادورس ( لیگ قهرمانان آمریکای جنوبی ) به قهرمانی رسید، به عنوان گزینه اصلی مربیگری تیم ملی این کشور نام برده اند. باتیستا که تیم ملی المپیک آرژانتین را نیز در سال دو هزار و هشت به قهرمانی رسید، همراه با میگوئل آنخل روسو،‌ مربی رسینگ کلاب و کارلوس بیانچی که در بین هواداران محبوب است و با خوان گروندونا رئیس فدراسیون رابطه سردی دارد، از جمله گزینه های دیگر مربیگری در تیم ملی آرژانتین هستند.
 
گرد آوری : گروه ورزشی سیمرغ
www.seemorgh.com/sport 
منبع : khabaronline.ir
 

 
 
 

X