منچستریونایتد به عنوان ثروتمندترین باشگاه فوتوبال جهان معرفی شد.
 
برنا: به نقل از یورواسپورت، مجله فوربس تازه ترین لیست ثروتمندترین باشگاه ها و فوتبالیست های جهان را اعلام کرد که طی آن منچستریونایتد همچنان با ارزش ترین باشگاه فوتبال و دیوید بکام بازیکن تیم گالکسی آمریکا پر درآمد ترین فوتبالیست است.

در رده بندی باشگاه های جهان منچستریونایتد با ثروتی معادل 12/1 بیلیون پوند در صدر قرار دارد و پس از آن رئال مادرید با 879 میلیون پوند و آرسنال با 719 میلیون پوند در رده های دوم و سوم ایستاده اند.

دو تیم دیگر از 4 تیم بزرگ لیگ برتر یعنی چلسی و لیورپول نیز در بین ده تیم نخست قرار دارند. چلسی با ثروتی معادل 400میلیون پوند در رده هفتم جای گرفته و لیورپول با 332 میلیون پوند در رده نهم قرار دارد.

این هفتمین سال پیاپی است که منچستریونایتد در چنین جایگاهی قرار می گیرد. ضمن اینکه بارسا به همراه بایرن مونیخ در رده پنجم قرار گرفته اند و میلان به عنوان بهترین تیم ایتالیایی در این رده بندی، رتبه ششم را به خود اختصاص داده است. همچنین یوونتوس در جایگاه هفتم قرار دارد و اینتر در رده دهم ایستاده است.

در بین فوتبالیست های پر درآمد نیز دیوید بکام از گالکسی آمریکا با قراردادهای جدیدی که با اسپانسرهای مالی اش بسته، همچنان در صدر این لیست قرار دارد. وی با درآمد 24 میلیون پوندی اش بالاتر از کریس رونالدو با 23 میلیون پوند و مسی با 19 میلیون پوند قرار دارد.
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:bornanews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X