با توجه به به حرف و حدیث‌هایی در خصوص سقف قرارداد برای بازیکنان باید اعلام کنم که این قانون درست نیست. سقف قرار داد‌ها باعث می‌شود پول‌های زیر میزی و مسائل جانبی در فوتبال بیشتر شود...
 
فارس:علی دایی در جمع خبرنگاران گفت: «با توجه به به حرف و حدیث‌هایی در خصوص سقف قرارداد برای بازیکنان باید اعلام کنم که این قانون درست نیست. سقف قرار داد‌ها باعث می‌شود پول‌های زیر میزی و مسائل جانبی در فوتبال بیشتر شود، مثلا باشگاه‌ها 350 میلیون تومان با یک بازیکنان قرار داد می‌ببندند اما آن بازیکن یک میلیارد تومان می‌گیرد، این وسط هم به قانون عمل نشده و هم حق اداره مالیات ضایع شده است.»
وی درباره صحبت‌های مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال درباره کسر بودجه فدراسیون فوتبال بابت پرداخت مالیات خود گفت: «ادارات مالیات پس از بررسی‌های زیاد حق را به من داد. پولی را که باید به من داده می‌شد خود ادارات مالیات از حساب فدراسیون برداشت کرد. این پول به شخص داده نشده است. حال من نمی‌دانم این صحبت‌ها بر چه مبنایی انجام می‌پذیرد. ولی شما دیدید حق با من بود.»
دایی در جواب سؤالی که آیا شما هم معتقدید بازیکنان فوتبال پول زیادی می‌گیرند گفت: «شما بروید دقت کنید که از یک بازیکن چقدر مالیات کسر می‌شود. در قبالش اداره مالیات چه کارهایی برای ما انجام می‌دهد؟ چرا اینقدر می‌گوید بازیکنان پول زیاد می‌گیرند. مگر یک فوتبالیست عمر مفید فوتبالی‌اش چقدر است و چند سال می‌تواند چنین پول‌هایی بگیرد؟ می‌توانید شرایط یک بازیکن را مقایسه کنید با خرید یک آپارتمان در یک منطقه معمولی شهر تهران. حداقل باید متری 3 میلیون تومان پول آپارتمان بدهید. پس مشخص است که نباید یک طرفه قضاوت کرد.»
دایی در خصوص دادن امتیاز تیم‌های لیگ برتری به استان‌های مختلف گفت: «به نظر من نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. بازی‌های پاس و پیکان را در نظر بگیرد که با چه شرایطی مردم حمایت می‌کردند و در بازی‌های پایانی پاسی ها مجبور بودند که بازی‌ها را رایگان اعلام کنند تا هواداران بیایند اما مردم باز هم با تمام میل خود نمی‌آمدند. چون این تیم‌ها را شاید تیم شهر خودشان نمی‌دانستند. مسئولان شهرستان‌ها بدانند اگر می‌خواهند تیمی لیگ برتری در استان خود داشته باشند باید بروند از لیگ دو شروع کنند. یک تیم را حمایت کنند و سپس آن تیم را به لیگ برتر بیاورند تا مردم هم در طول مسیر به تیم خود احساس علاقه پیدا کنند و تیم را برای شهر خودشان بدانند.»
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد وضعیت پیشکسوتان فوتبال کشورمان گفت: «وقتی از مالیات می گویید بروید ببینید پیشکسوتان ما در چه شرایطی هستند و با چه سختی‌های در حال زندگی کردن هستند. اداره مالیات برای این عزیزان چه کاری کرده است؟ وقتی در آلمان در بایرن مونیخ توپ می‌زدم مالیات زیادی پرداخت می‌کردم اما اگر اکنون در آلمان بودم و فوتبالم را در آن کشور تمام می‌کردم ماهی 10 الی 15 هزار یورو به عنوان حق بیمه و بازنشستگی دریافت می‌کردم اما در فوتبال ما این مسائل رعایت می شود؟»
دایی درباره محدود کردن دروازه بان‌های خارجی در فوتبال کشورمان گفت: «این گونه کارها را فقط در کشورهای عربی و امارات می‌بینیم. همین مسئله باعث شده قیمت دروازه بان‌ها در ایران بیشتر شود. در حال حاضر مگر ما چند دروازه بان در سطح بالا داریم که در فوتبال ایران هستند؟ به نظر من قیمت‌ها با این کار کاذب شده است.»
وی در پایان در خصوص ساخت برخی ورزشگاه‌ها در استان‌های مختلف نیز گفت: «باید این کارها کارشناسی شود. شما خیال می‌کنید afc چند ورزشگاه ما را تایید می‌کن؟ چمنی که در ورزشگاه آزادی است همان چمن را در هوای خشک زاهدان افتتاح می‌کنند یا در هوای مرطوب رشت می‌کارند.»
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:farsnews.com
 
مطالب داغ ورزشی:
کروش: نیامده‌ام که پول بگیرم و بخندم/نگاهم به آینده است نه بازی با مالدیو  
نكونام و شجاعی در اوساسونا ماندنی شدند
خودكشی بازيكن فوتبال به خاطر تبانی
میزان مخارج سپاهان فاش شد!
عکس / خانواده حجازی بر مزار ناصرخان
 
 
 

 
X