درحاليكه همه مسئولان باشگاه و حتي شخص فتح الله زاده با فروش نكونام موافق هستند قلعه نويي همچنان روي ماندن شماره 6 اصرار دارد.

جام نیوز: با وجود سپري شدن پنج هفته از حضور جواد نكونام در استقلال، همچنان صحبت هايي درباره ناهماهنگي و تاثير نداشتن او بازي هاي اين تيم مطرح مي شود. با اين وجود اين انتقادات تا به اينجا نه تنها تاثيري در آمادگي نكونام نداشته بلكه باعث شده تا اين بازيكن با توجه به فشارهاي وارد شده از نظر روحي هم افت كند و حالا نگراني ديگري هم براي كادر فني استقلال ايجاد شود.


اما نكته اي كه درباره جواد نكونام وجود دارد، علاقه مندي باشگاه هاي عربي به خصوص قطري ها براي به خدمت گرفتن اين بازيكن است. آنها بدون توجه به عملكرد ضعيف نكونام در استقلال، همچنان حضور او در فوتبال اسپانيا را كارنامه اي قابل قبول براي او مي دانند و با نگاه تجملاتي شان به فوتبال، خواهان راضي كردن مسئولان استقلال براي خريد يا انتقال قرضي اين بازيكن به تيم هايشان هستند.


* ديدگاه متناقض قلعه نويي درباره نكونام

نكونام تا به اينجا 60 درصد از مبلغ قراردادش را از استقلال دريافت كرده و ادامه بازي هاي ضعيفش در استقلال شايد به بهاي يك ضرر مالي هنگفت براي استقلالي ها تمام شود. همين مسائل باعث شده تا مديران باشگاه استقلال در جمع هاي خودماني شان با نگاهي متعادل تر از قبل، درباره انتقال نكونام به كشورهاي عربي صحبت كنند.


جالب اينكه حتي خود امير قلعه نويي هم بر خلاف مصاحبه هايي كه در حمايت از نكونام كرده و با استناد به آناليزها او را جزو سه بازيكن برتر استقلال دانسته است، چندان دل خوشي از عملكرد نكونام ندارد و حتي در بين دو نيمه دربي هفتاد و پنجم انتقاداتي را نسبت به اين بازيكن مطرح كرده است. او در بازي استقلال مقابل ملوان هم بيش از هر بازيكن ديگري نام نكونام را فرياد مي زد و از او مي خواست تا با دقت بيشتري به كارهاي تاكتيكي تيم عمل كند.


* جاي خالي كه پر مي شود

بعد از جدايي آندرانيك تيموريان از استقلال، جواد نكونام به عنوان مهره جايگزين او، جذب استقلال شد. نكونام هر چند تا به اينجا جايگزين خوبي براي تيموريان نبوده اما عملكرد بازيكنان جايگزين آندو مثل زندي و ساموئل در زمان مصدوميت فصل گذشته او نشان دادند كه به راحتي مي توانند جاي خالي او را پر كنند. پس با اين حساب انتقال نكونام به تيم هاي قطري هم مشكل خاصي را براي استقلال به وجود نمي آورد. بازي كردن زندي و ساموئل در كنار هم و يا قرار گرفتن ساموئل در پست هافبك دفاعي مي تواند به راحتي جاي خالي نكونام را پر كند و نگراني كادر فني استقلال را براي انتقال اين بازيكن بر طرف كند.


* كارشناسان موافق ماندن

با همه اين مسائل تجربه و كارنامه موفق نكونام در فوتبال اسپانيا باعث شده تا بسياري از كارشناسان، نظر مثبتي روي او داشته باشند و همچنان كادر فني استقلال را به فرصت دادن به نكونام ترغيب كنند.


علي جباري پيشكسوت استقلال در اين باره گفت: «شايد زوج زندي و ساموئل جايگزين خوبي براي نكونام باشند اما بايد به اين نكته هم توجه كنيم كه اگر اين دو بازيكن مصدوم شوند و نتوانند براي استقلال به ميدان بروند، آن وقت تكليف استقلال و پست خالي اش چه خواهد شد؟! به نظر من بايد به نكونام فرصت بيشتري بدهند تا هر چه زودتر به خودباوري برسد.»


از طرف ديگر محمود فكري مدافع سابق استقلال هم نظر مشابهي با جباري دارد و در اين باره اظها داشت: «مطمئنا ماندن نكونام در استقلال بهتر از هر اتفاق ديگري است اما اين ماندگاري بايد با يك ريشه يابي عميق درباره ضعف فعلي نكونام همراه شود. نكونام از جو فوتبال اسپانيا وارد فوتبال ايران شده و به نظر من در حال حاضر در يك شوك خاص به سر مي برد. تجربه نشان داده كه ما با انتقال بازيكنانمان به خارج از ايران به خصوص به كشورهاي عربي پشيمان شده ايم و دوباره به فكر بازگرداندن آنها مي افتيم. با اين حساب فكر مي كنم منطقي ترين تصميم درباره نكونام، حفظ و اعتماد به او باشد.»


مشكل اصلي براي ترانسفر شدن نكونام اما شخص امير قلعه نويي است و درحاليكه همه مسئولان باشگاه و حتي شخص علي فتح الله زاده عليرغم همه تكذيب هايش با فروش نكونام موافق هستند قلعه نويي همچنان روي ماندن شماره 6 اصرار دارد چون نمي خواهد شكستش را در پروسه پيدا كردن جانشين تيموريان بپذيرد. از طرف ديگر اما نكونام طبق ادعاي يكي از سايت ها به تصميمات قلعه نويي معترض است كه ساموئل را بازي نمي دهد تا قدري از وظايف دفاعي او كم شود.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.ir


مطالب داغ ورزشی:
واکنش قلعه نویی به لیست جدید تیم ملی
عبدولی: بنا نبود داور را تکه تکه می کردم ؛ شاید برای همیشه خداحافظی کنم
عکس جعلی از فردوسی پور در کنار لیلا حاتمی در المپیک لندن
دستور ویژه احمدی‌نژاد: از عبدولی مانند طلایی‌های المپیک تقدیر شود

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
مبلغ درخواستی و سنگین آیاندا پاتوسی استقلال مبلغ درخواستی و سنگین آیاندا پاتوسی از استقلال مشخص شد

از استقلال خبر رسیده آیاندا پاتوسی ستاره آبی‌ها برای فصل جدید پیشنهاد مالی سنگینی به آبی‌ها داده است

 
X